Niedzielski: rezygnujemy z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami

Warszawa, 24.02.2021. Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski (na ekranie) podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w Warszawie, 24 bm. Konferencja by³a poœwiêcona sytuacji epidemicznej w Polsce. (jm) PAP/Radek Pietruszka
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Rezygnujemy z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami; przyłbice mogą być stosowane dodatkowo – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia mówił na konferencji prasowej, że do tej pory dopuszczona była możliwość zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami. “W tej chwili chcemy zrezygnować z tej możliwości zastępowania” – poinformował Niedzielski.

Przekazał, że przyłbice wciąż mogą być stosowane, ale dodatkowo, oprócz maseczki. “Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy” – mówił szef MZ.

Niedzielski zachęcał też do stosowania aplikacji Stop Covid, która – jak mówił – pozwala w bezpieczny sposób, zapewniający anonimowość chronić się przed koronawirusem.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.