Przestępcza szajka działająca na terenie powiatu śremskiego zatrzymana

Przestępcza szajka działająca na terenie powiatu śremskiego zatrzymana
Przestępcza szajka działająca na terenie powiatu śremskiego zatrzymana
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Śremie rozpracowali przestępczą szajkę, w której dwóch braci zajmowało się włamaniami i kradzieżami, a ich wspólnik był paserem i rozprowadzał narkotyki. Grupa ma na swoim koncie włamanie do Urzędu Poczty Polskiej, marketu, myjni bezdotykowych, kradzież z paczkomatu, kradzieże lusterek od samochodów. Decyzją prokuratora przestępcze trio jest pod dozorem Policji.

Funkcjonariusze z Poznania i Śremu wpadli na trop przestępczej grupy działającej na terenie powiatu śremskiego. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 29-letni śremianin włamał się do pomieszczenia Urzędu Poczty Polskiej i część przedmiotów z włamania przekazał 27-letniemu wspólnikowi, który od kilku miesięcy zajmował się też rozprowadzaniem amfetaminy.

W związku z takimi ustaleniami, w miniony czwartek 21 stycznia, policjanci z Poznania i Śremu równolegle w trzech różnych miejscach zatrzymali kilka osób. Funkcjonariusze na śremskim osiedlu Helenki namierzyli 27-letniego śremianina, wobec którego zgromadzono materiał dowodowy świadczący o tym, że przyjmował on różne przedmioty pochodzące z włamań i kradzieży oraz był dilerem narkotykowym. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, kiedy kierował samochodem marki BMW. Okazało się, że był nietrzeźwy. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki. W tym samym czasie policjanci w starej części Śremu weszli do mieszkania, w którym ukrywał się 29-latek podejrzewany o włamanie do Urzędu Poczty Polskiej. Natomiast na terenie gminy Dolsk funkcjonariusze zatrzymali 45-latka, który od czerwca 2020 roku był stałym odbiorcą amfetaminy od 27-letniego śremianina. U tego mężczyzny również zabezpieczono narkotyki. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Do tej sprawy w kolejnych dniach zatrzymany został jeszcze 18-letni śremianin, brat 29-letniego włamywacza.

Z ustaleń policjantów pracujących nad tą sprawą wynika, że w nocy z 17 na 18 stycznia br. 29-latek wraz ze swoim 18-letnim bratem włamali się do pomieszczenia Urzędu Poczty Polskiej. Tam otwarli co najmniej 221 paczek, z których ukradli nieustaloną liczbę przedmiotów na szkodę różnych osób i firm. Wśród skradzionego mienia była głównie odzież i kosmetyki. Poza tym takie przedmioty jak: maszynki do robienia tatuaży, pielęgnacji rzęs, ciśnieniomierz, okulary i inne drobne rzeczy. Część tych przedmiotów 29-latek zdążył już sprzedać różnym osobom za drobne kwoty pieniędzy. Część rzeczy włamywacz sprzedał 27-letniemu wspólnikowi, któremu już od jakiegoś czasu przynosił przedmioty skradzione w różnych miejscach Śremu-w markecie, myjniach bezdotykowych, paczkomacie. Narzędzia i części samochodowe zasiliły warsztat samochodowy 27-letniego pasera i dilera narkotykowego, który płacił gotówką i amfetaminą. W cały ten przestępczy proceder uwikłany był też 18-letni brat 29-latka.

Decyzją prokuratora przestępcze trio jest pod dozorem Policji, który zastosowany został również wobec zatrzymanego 45-letniego mieszkańca gminy Dolsk.

Sprawa jest w toku. 

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.