Okradziono 83-letnią śremiankę, policja prosi o pomoc

5 stycznia 2021 roku, około godz. 16.50, w Śremie przy ulicy Chłapowskiego 14 doszło do kradzieży na szkodę 83-letniej śremianki. Sprawca, którego poszukujemy, wyrwał seniorce z ręki torebkę i uciekł w kierunku Galerii Jubilat.

Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta około godz. 16.45 wyszła z Kościoła przy ulicy Kilińskiego i szła w kierunku swojego bloku przy ulicy Chłapowskiego. Dosłownie na minutkę zatrzymała się przy Chłapowskiego 18 i rozmawiała ze znajomą. Następnie szła przejściem między blokami nr 16 i 14. Kiedy stała już przy swojej klatce schodowej i chciała sięgnąć po klucze do mieszkania, to ktoś wyrwał jej torebkę, którą trzymała tak mocno, że rączki od torebki zostały jej w ręce

. W torebce były pieniądze, dokumenty i biżuteria w postaci trzech łańcuszków. Jeden z nich był srebrny, a dwa złote i na jednym z tych złotych zawieszony był złoty krzyżyk płaski i gładki.

Świadków tego przykrego zdarzenia lub osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o pilny kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Najlepiej kontaktować się z Naczelnikiem kryminalnych podkom. Dawidem Lempaszakiem tel. 572 896 549.

Dla osoby, która pomoże w ustaleniu sprawcy kradzieży jest przewidziana nagroda finansowa. W razie potrzeby policjanci zapewniają też anonimowość. 

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.