Odbudujmy doszczętnie spalony dom dwóm emerytowanym nauczycielkom z Wyrzeki
|

Odbudujmy doszczętnie spalony dom dwóm emerytowanym nauczycielkom z Wyrzeki

Bez dachu nad głową została rodzina emerytowanej dyrektorki szkoły w Wyrzece, Mieczysławy Łysiak, oraz rodzina emerytowanej polonistki z tej samej szkoły – Łucji Borysewicz. Dwie wspaniałe kobiety oraz ich bliscy zostali postawieni przez życie w tragicznej sytuacji – stracili swój dorobek i poczucie bezpieczeństwa. Chcieliby wrócić do domu, w którym mieszkali wiele lat, a który teraz praktycznie nie istnieje. Chcą go odbudować. I choć na co dzień proszenie o pomoc jest dla nich bardzo trudne, tym razem nie mają wyjścia. Sami nie dadzą rady, dlatego tak bardzo ważna jest Państwa pomoc.

Link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/t5g5kp

We wtorek 12 stycznia około godziny 10 zaczął się palić strych stuletniego budynku w Wyrzece nieopodal Śremu. Szybko okazało się, że ugaszenie pożaru będzie bardzo trudne. Akcja strażaków trwała dzień i noc. Co chwilę dochodziło do samozapłonów. Polewanie stropu zbudowanego z drewna i gliny spowodowało całkowite zniszczenie budynku.

W tym momencie obydwie rodziny właściwie nie mają się gdzie podziać. Każdy dzień bez własnego kąta odbiera ludziom nadzieję. Dlatego właśnie musimy działać szybko, aby dać pani Mieczysławie i pani Łucji wiarę, że odzyskają własne życie.

Dom był stary, bo ponadstuletni. Przez długi czas pełnił rolę wiejskiej szkoły. W latach 80-tych wybudowano w Wyrzece nową, a poprzednia siedziba została przez gminę wyremontowana i przeznaczona na mieszkania nauczycielskie. Właśnie tam przez kilkadziesiąt lat mieszkały poszkodowane wraz ze swoimi rodzinami.

Dom to poczucie bezpieczeństwa każdego z nas. Prosimy, pomóżcie je odzyskać pani Mieczysławie i pani Łucji. Potrzebują wsparcia, by odbudować to, co spłonęło. Okaż serce i wesprzyj zbiórkę. Pomóżmy odzyskać nadzieję.

Link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/t5g5kp

Pierwsze wpłaty zostaną przeznaczone na doraźne wsparcie i zapewnienie poszkodowanym względnego bezpieczeństwa.

Zbiórkę organizuje społeczność nauczycielska ziemi śremskiej.

Materiał pochodzi ze strony https://zrzutka.pl/t5g5kp

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.