Football Park – ambitne plany Warty Śrem

Warta Śrem chciałaby stworzyć pierwsze w Śremie całoroczne centrum piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Football Park miałby powstać w miejscu obecnego orlika przy ulicy Zamenhofa w Śremie. Aby to się udało, klub zwrócił się z prośbą do społeczności o pomoc. Choćby w postaci przekazania 1% podatku na budowę obiektu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku udało się wymienić murawę na orliku przy ulicy Zamenhofa w Śremie.

Wtedy udało się zmobilizować zarówno sympatyków, trenerów, działaczy klubu, jak i rodziców dzieci trenujących w Akademii Piłkarskiej Młoda Warta. Wszystko odbywało się własnymi siłami, a środki zostały pozyskane m.in. z 1% podatku. Czy Football Park również uda się zbudować w podobny sposób?

Warta Śrem, to klub z wieloletnią tradycją. W tym roku obchodzimy jego 100-lecie. Musimy jednak patrzeć również w przyszłość. Stąd tak ambitne plany. Czy się uda? Ogromnie wierzę, że tak. Warta, to ogromna społeczność. To nie tylko trenerzy oraz działacze, ale również rodzice dzieci, które szkolą swoje umiejętności w Akademii Piłkarskiej Młoda Warta. To kilkuset osobowa grupa, która jest silnie związana z klubem. Do tego dochodzą sympatycy klubu oraz zaprzyjaźnione firmy. Z taką grupą budowa Football Parku musi się udać. To przecież dla dobra dzieci i młodzieży, aby mogły trenować nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Przez cały rok.

Dominik Sworowski, Prezes Śremskiego Klubu Sportowego Warta

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.