Jakie oświetlenie do salonu z kuchnią?

Salon z kuchnią to często spotykane rozwiązanie. Jednak takie połączenie może powodować, że należy dobrze zastanowić się nad właściwym oświetleniem. Jakie rozwiązania najlepiej wdrożyć w takiej sytuacji?

Żyrandol czy punkty świetlne?

Gdy dysponujemy salonem z kuchnią, możemy zastanawiać się, czy lepiej jest postawić na żyrandol, czy lepiej zastosować rozproszone punkty świetlne? Zazwyczaj w takiej sytuacji najlepiej sprawdza się połączenie różnych źródeł światła. Przykładowo, do oświetlenia salonu możemy wybrać stylowy żyrandol, a do kuchni zastosować mniejsze, punktowe lampki. Jednak w takiej sytuacji coraz więcej osób decyduje się na mniej oczywiste rozwiązania. Ciekawą opcją są liczne, małe lampki, wpuszczane w sufit. Pozwalają one na swobodniejszą kontrolę oświetlenia, a także mogą zapewnić dość rozproszone światło. Jeśli jednak dysponujemy odpowiednią ilością miejsca oraz posiadamy odpowiednio wypuszczone przewody, możemy zdecydować się również na dwa żyrandole w każdej części pomieszczenia.

(sklep z oświetleniem – https://domar.pl/kategorie/oswietlenie/)

Kinkiety w kuchni

Co, jednak jeśli chcemy dodatkowo doświetlić kuchnię? Dobrym rozwiązaniem może być światło padające od boku. Możemy to uzyskać dzięki stylowym kinkietom. Jednak wymagają one wolnej ściany. Aneksy kuchenne nie zawsze są duże – oznacza to, że cała dostępna przestrzeń w takiej sytuacji będzie wykorzystana. Choć kinkiety są wygodnym i ciekawym rozwiązaniem, nie wszędzie możemy po prostu je zamontować. Co w takiej sytuacji? Jako ich zamiennik możemy zastosować punkty świetlne lub lampę, której światło możemy ustawić w odpowiednim kierunku. Dzięki temu możemy zyskać światło, które ustawimy odpowiednio do naszych potrzeb. Warto też pamiętać, że w niewielkich aneksach kuchennych, dodatkowe doświetlenie może nie być konieczne – wystarczy jasne, rozproszone światło dochodzące z salonu.

Podświetlenie pod szafkami

Nie zapominajmy jednak, że kuchnia to przede wszystkim miejsce do przygotowywania posiłków. Dobrym pomysłem może być więc zamontowanie dodatkowego oświetlenia pod szafkami. Popularnością w tym zakresie cieszą się malutkie punkty świetlne. Jednak zdecydowanie łatwiejszą w montażu i ciekawie wyglądającą opcją są także taśmy LED. W przypadku salonu połączonego z kuchnią mogą one też pełnić funkcję dodatkowego oświetlenia na bardziej kameralne wieczory. Aneks kuchenny często jest tak skonstruowany, że główne światło umieszczone jest dość daleko i świeci nam w plecy. Dla zapewnienia komfortu warto więc zdecydować się na któreś z wcześniej wymienionych rozwiązań. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, że sprawdzi się ono u nas, warto sprawdzić tego typu opcje w takim miejscu jak sklep z oświetleniem.

Nie zapominajmy o salonie

Salon jest pokojem, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu. Warto więc zadbać w nim o odpowiednie oświetlenie i nie rezygnować z ciekawych rozwiązań względem kuchni. Tutaj prościej jest zamontować duży, ciekawy żyrandol. Jeśli jednak szukamy nowoczesnych opcji, możemy zdecydować się na kilka mniejszych punktów świetlnych. Komfort zapewni nam także dodatkowe oświetlenie. Stylowa lampa stojąca czy sprytnie umieszczone taśmy LED nie tylko dadzą nowe możliwości, ale mogą też istotnie wpłynąć na całą aranżację. W salonie nie musimy się martwić tak bardzo oświetleniem punktowym. Zadbajmy więc o rozproszone światło w odpowiedniej dla nas temperaturze. Sprawi ono, że korzystanie z salonu będzie po prostu wygodne, a całe pomieszczenie – razem z aneksem kuchennym – będzie wyglądało pięknie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.