Dramatyczna prośba Kamila o pomoc

Dramatyczna prośba Kamila o pomoc

Kamil urodził się jako wcześniak z prawą nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Pierwszy rok życia spędził w szpitalu, gdzie wielokrotnie walczył o życie. Aby lekarze w ogóle się zgodzili na wypisanie ze szpitala, rodzice musieli zdać kurs medyczny i nauczyć się wyciągać rurkę tracheotomijną. Musieli nauczyć się wszystkiego, by móc mnie uratować, gdy nastąpi najgorsze.

Na szczęście gdy miał 2 latka, mógł już oddychać samodzielnie. Gdy największe zagrożenie minęło, rodzice szukali ratunku dla ucha Kamila. Jeździli od lekarza do lekarza, ale pierwszą operację rekonstrukcji przeszedł dopiero w wieku 15 lat. Nie powiodła się… Łącznie przeszedł 8 operacji i wiele cierpienia, nie tylko fizycznego.

Teraz jest już dorosły. Zaczął na własną rękę szukać specjalisty, który mógłby mu pomóc. Zadania rekonstrukcji ucha podjął się profesor Adam Maciejewski. To będzie trudna operacja odtwórcza i naprawcza ucha Kamila. Pierwsza, która może się udać! Dzięki temu mógłby w końcu założyć okulary, bo nie będą mu spadać z prawej strony. Będzie mógł w końcu usłyszeć świat tak, jak brzmi naprawdę…

Niestety, operacja nie jest refundowana. Kamil wciąż wierzy, że jeszcze będzie miał normalne ucho, że w końcu będzie mógł normalnie żyć!

https://www.siepomaga.pl/kamil-stawiarz

Do akcji włączyli się także  pięściarze Mariusz Wach i Rafał Jackiewicz.
Mariusz Wach podarował rękawice bokserskie z autografem a Rafał Jackiewicz koszulkę.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.