Betlejemskie Światło Pokoju w Śremie. Harcerze podtrzymują świąteczną tradycję pomimo pandemii.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia dla skautów z całego świata. Każdy płomień, co roku niesiony w wielkiej sztafecie, obiegającej cały świat, pochodzi z wiecznego płomienia, palącego się nieprzerwanie w Betlejem.

To właśnie w Betlejem, ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus, i to stamtąd od lat wyrusza w podróż dookoła świata, symbolizując pokój i pojednanie między narodami. Harcerze z Polski przekazują je rodakom od 29 lat.

W tym roku pandemia nie przeszkodziła w podtrzymaniu tradycji. Tym razem akcji towarzyszy hasło “Światło służby”. Zawiera ono jeden z najważniejszych elementów w życiu wszystkich harcerzy, którzy przystępując do złożenia przyrzeczenia deklarują “Całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim” na wzór samego Zbawiciela, który “nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć.” (Mk 10,45)

Do naszego miasta światło dotarło w poniedziałek 21 grudnia. Zostało przekazane już panom Burmistrzowi i Staroście oraz Śremskiemu Oddziałowi Ratunkowemu. Dzisiaj (22 grudnia) znalazło się w również w miejskich kościołach: Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej, Mądrości Bożej oraz Bł. Michała Kozala.

Betlejemskie Światło Pokoju będzie można zabrać do swoich domów odpalając je 23.12. z ogniska płonącego przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w godzinach od 17:00 do 19:30.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.