Betlejemskie Światło Pokoju w Śremie. Harcerze podtrzymują świąteczną tradycję pomimo pandemii.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia dla skautów z całego świata. Każdy płomień, co roku niesiony w wielkiej sztafecie, obiegającej cały świat, pochodzi z wiecznego płomienia, palącego się nieprzerwanie w Betlejem.

To właśnie w Betlejem, ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus, i to stamtąd od lat wyrusza w podróż dookoła świata, symbolizując pokój i pojednanie między narodami. Harcerze z Polski przekazują je rodakom od 29 lat.

W tym roku pandemia nie przeszkodziła w podtrzymaniu tradycji. Tym razem akcji towarzyszy hasło “Światło służby”. Zawiera ono jeden z najważniejszych elementów w życiu wszystkich harcerzy, którzy przystępując do złożenia przyrzeczenia deklarują “Całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim” na wzór samego Zbawiciela, który “nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć.” (Mk 10,45)

Do naszego miasta światło dotarło w poniedziałek 21 grudnia. Zostało przekazane już panom Burmistrzowi i Staroście oraz Śremskiemu Oddziałowi Ratunkowemu. Dzisiaj (22 grudnia) znalazło się w również w miejskich kościołach: Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej, Mądrości Bożej oraz Bł. Michała Kozala.

Betlejemskie Światło Pokoju będzie można zabrać do swoich domów odpalając je 23.12. z ogniska płonącego przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w godzinach od 17:00 do 19:30.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.