Zwycięstwo na wagę mistrza jesieni

Dzięki zwycięstwu 3:1 z Kłosem seniorzy zapewnili sobie mistrzostwo jesieni i pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek. W sobotę podopiecznych Huberta Sciaka czekają jeszcze zaległe derby z Pogonią.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że śremscy piłkarze odniosą w Zaniemyślu 13 zwycięstwo w tej rundzie. Gra była bowiem bardzo szarpana. Sporo było walki w powietrzu i niedokładności, a mimo optycznej przewagi brakowało sytuacji do zdobycia bramki. Dużo groźniejsi byli za to grający z kontry gospodarze. Już na początku Dominik Sobel wybronił strzał Jędrka Sobkowiaka, a chwilę potem minimalnie obok słupka strzelał Szymon Jaworski. Świetną okazję miał także Mateusz Pankowski, ale przestrzelił z pola karnego nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Kłos powinien zdobyć bramkę do szatni, ale Dominik Sobel wygrał pojedynek sam na sam z Sobkowiakiem.

Z innym, bardziej ofensywnym nastawieniem wyszli Warciarze za drugą połowę i już pierwsza akcja przyniosła gola dającego prowadzenie. Po podaniu Patryka Słomczyńskiego piłkę w bramce umieścił Adrian Owczarek. Miejscowi szybko jednak wyrównali, po tym, jak Adrian Błaszak przelobował bramkarza strzałem z 45 metrów. Na szczęście chwilę potem po rożnym prowadzenie przywrócił Piotr Janicki. Zaniemyślanie w drugiej połowie praktycznie nie zagrażali, a szanse na uratowanie remisu pogrzebał im Paweł Skopek, który w 75 minucie za brutalny faul na Mateuszu Mocku ukarany został czerwoną kartką. Warta wykorzystała grę w przewadze i w 88 minucie wynik spotkania na 3:1 ustalił Jakub Kozłowski, choć początkowo wydawało się, że piłkę głową do bramki skierował Marek Kulczak

To był dla nas ciężki mecz, ale udało się wygrać i zrealizować cel. Pierwsza połowa nie układała się dla nas dobrze, ale po przerwie zagraliśmy odważniej i to się opłaciło. Chwała chłopakom, że nie „zwariowali” po bramce rywali na 1:1. Ten mecz pokazał, że idziemy w dobrym kierunku – podsumował trener Hubert Sciak.

W sobotę o 13.00 seniorzy zagrają w Śremie zaległe derby z Pogonią Książ.

Artykuł Zwycięstwo na wagę mistrza jesieni pochodzi z serwisu ŚKS Warta Śrem – Strona Oficjalna.