Warta partnerem Coerver Coaching

Z inicjatywy trenera Piotra Rymaniaka, koordynatora Akademii Młoda Warta klub wdraża nowy program szkoleniowy. Jest to ceniony na całym świecie, kompleksowy system Coerver Coaching.

– Tą metodą szkolenia zainteresowałem się  dwa lata temu – mówi trener Rymaniak. – Odbyłem szkolenie i przekonałem się do niej. Pomyślałem, że Warto zainwestować i wprowadzić ją w Śremie. Po rozmowie z menadżerem projektu udało mi się przekonać zarząd i pozyskaliśmy środku na realizację pomysłu. W ten sposób Warta stała się pierwszym klubem partnerskim w Wielkopolsce – dodaje koordynator Akademii.

Coerver Coaching to program nauki i doskonalenia umiejętności gry skierowany do wszystkich piłkarzy i trenerów. W szczególności dopasowany do młodych zawodników w wieku 5-11 lat. Zawiera wszystkie elementy niezbędne do wychowania i ukształtowania zawodnika na najwyższym poziomie.

– Coerver  jest uznaną na świecie metodą, która ma za zadanie wyszkolić indywidualności. Otrzymaliśmy program szkolenia dla grup młodzieżowych, a nasi trenerzy przechodzić będą cykliczne szkolenia. Pierwsze takie jest już za nami i trwało 6 godzin. Składało się zarówno z części praktycznej, jak i teoretycznej. Jestem pewien, że zarówno my trenerzy, jak i nasi podopieczni, jak i ich rodzice będziemy zadowoleni z efektów – mówi trener Piotr Rymaniak.

Program koncentrował się początkowo na nauczaniu mistrzowskiego panowania nad piłką (ball mastery) i na rozwijaniu umiejętności gry 1 na 1. Następnie system został rozszerzony o wszystkie aspekty indywidualnej i zespołowej gry ofensywnej, tworząc kompleksową Piramidę Rozwoju Zawodnika.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.