Teren byłej żwirowni dla miłośników kolarstwa
|

Teren byłej żwirowni dla miłośników kolarstwa

20 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Śremie spotkanie, którego celem było nawiązanie współpracy pomiędzy gminą a śremskimi klubami kolarskimi. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski spotkał się z przedstawicielami Klubu Kolarskiego Kometa oraz osób zainteresowanych zawiązaniem stowarzyszenia zajmującego się kolarstwem górskim.

Na obecnym etapie celem tej współpracy jest przygotowanie pod względem organizacyjnym i prawnym terenu gminnego byłej żwirowni przy ul. Nowowiejskiego w Śremie do umownego przekazania na potrzeby statutowej działalności klubów kolarskich.

Na czas oczekiwania na zawarcie docelowej umowy użyczenia kluby uzyskały pisemną zgodę Burmistrza Śremu na objęcie wydzielonych części nieruchomości we władanie, celem podjęcia prac porządkowych oraz wstępnych działań przygotowujących teren pod kątem przyszłych potrzeb.

Głównym założeniem przyszłych umów jest stworzenie dobrych warunków do pracy z młodzieżą w ramach kolarskich klubów sportowych oraz zagospodarowanie narażonych na dewastację terenów gminnych.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.