Śrem: 83-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód osobowy

Policja
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Jak powinien postępować rowerzysta na przejściach dla pieszych? Rowerzysta powinien zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu. Niestety, nie uczynił tego 83-letni śremianin, który wczoraj (23 listopada) w godzinach porannych w Śremie na ulicy Chłapowskiego kierując rowerem przejeżdżał przez oznakowane przejście dla pieszych i wjechał wprost pod nadjeżdżający pojazd.

W wyniku zderzenia rowerzysta przemieścił się na przeciwległy pas ruchu i uderzył jeszcze w audi. Wszyscy uczestnicy tego drogowego zdarzenia byli trzeźwi, ale niestety rowerzysta senior z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie.

Rowerzyści często lekceważą przepis mówiący o tym, że nie wolno przejeżdżać po przejściu dla pieszych. I wczoraj mieliśmy również do czynienia z takim zachowaniem, które dodatkowo skutkowało kolizją z innymi pojazdami i obrażeniami ciała u rowerzysty seniora. Kochani rowerzyści UWAŻAJCIE NA SIEBIE. Współczesna droga jest dla Was bardzo wymagająca, szczególnie w zatłoczonych pojazdami miastach. Po co jeszcze stwarzać dodatkowe zagrożenia?

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Jedna odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: