Policja

Śrem: 83-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód osobowy

Jak powinien postępować rowerzysta na przejściach dla pieszych? Rowerzysta powinien zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu. Niestety, nie uczynił tego 83-letni śremianin, który wczoraj (23 listopada) w godzinach porannych w Śremie na ulicy Chłapowskiego kierując rowerem przejeżdżał przez oznakowane przejście dla pieszych i wjechał wprost pod nadjeżdżający pojazd.

W wyniku zderzenia rowerzysta przemieścił się na przeciwległy pas ruchu i uderzył jeszcze w audi. Wszyscy uczestnicy tego drogowego zdarzenia byli trzeźwi, ale niestety rowerzysta senior z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie.

Rowerzyści często lekceważą przepis mówiący o tym, że nie wolno przejeżdżać po przejściu dla pieszych. I wczoraj mieliśmy również do czynienia z takim zachowaniem, które dodatkowo skutkowało kolizją z innymi pojazdami i obrażeniami ciała u rowerzysty seniora. Kochani rowerzyści UWAŻAJCIE NA SIEBIE. Współczesna droga jest dla Was bardzo wymagająca, szczególnie w zatłoczonych pojazdami miastach. Po co jeszcze stwarzać dodatkowe zagrożenia?

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.