Senior Woman At Home Using Telephone With Over Sized Keys

Brawa dla seniorów z Dolska, Brodnicy i Nochowa – nie dali się oszukać

Seniorzy z Dolska, Brodnicy i Nochowa wzorowo zareagowali na oszustów, którzy próbowali wyłudzić od nich pieniądze. Brawa dla naszych mieszkańców … Policjanci cały czas ostrzegają i przypominają o tym, że Policja NIGDY nie prosi o pieniądze.

10 października br. trzech seniorów z powiatu śremskiego zachowało się wzorowo. Wykazali się czujnością i rozwagą. Nie uwierzyli w zmyślone historie i nie przekazali pieniędzy. Brawa dla nich.

Cała trójka, 67-letni mieszkaniec Dolska, 71-letnia mieszkanka Brodnicy i 72-letnia mieszkanka Nochowa, odebrała telefon od oszustów, którzy podawali się za policjanta lub policjantkę, informowali o wypadku osoby najbliższej i chcieli wyłudzić pieniądze. Seniorzy nie dali się oszukać. Mieszkaniec Dolska powiedział nawet swojemu rozmówcy, że jest oszustem i że w związku z tym on dzwoni na Policję. Seniorka z Brodnicy z kolei zadzwoniła do swojej córki, aby sprawdzić czy faktycznie doszło do wypadku. Natomiast seniorka z Nochowa zaczęła wypytywać oszustkę o istotne dane, których znajomość mogła uwiarygodnić informację.

Jak widać oszuści cały czas działają. Dlatego tak ważne jest to, aby przekazywać i przypominać swoim bliskim, że Policja NIGDY nie prosi o pieniądze. Uświadamiając seniorów można pomóc ochronić im oszczędności życia i zaoszczędzić sporo stresu.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.