Brawa dla seniorów z Dolska, Brodnicy i Nochowa – nie dali się oszukać

Senior Woman At Home Using Telephone With Over Sized Keys
Senior Woman At Home Using Telephone With Over Sized Keys
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Seniorzy z Dolska, Brodnicy i Nochowa wzorowo zareagowali na oszustów, którzy próbowali wyłudzić od nich pieniądze. Brawa dla naszych mieszkańców … Policjanci cały czas ostrzegają i przypominają o tym, że Policja NIGDY nie prosi o pieniądze.

10 października br. trzech seniorów z powiatu śremskiego zachowało się wzorowo. Wykazali się czujnością i rozwagą. Nie uwierzyli w zmyślone historie i nie przekazali pieniędzy. Brawa dla nich.

Cała trójka, 67-letni mieszkaniec Dolska, 71-letnia mieszkanka Brodnicy i 72-letnia mieszkanka Nochowa, odebrała telefon od oszustów, którzy podawali się za policjanta lub policjantkę, informowali o wypadku osoby najbliższej i chcieli wyłudzić pieniądze. Seniorzy nie dali się oszukać. Mieszkaniec Dolska powiedział nawet swojemu rozmówcy, że jest oszustem i że w związku z tym on dzwoni na Policję. Seniorka z Brodnicy z kolei zadzwoniła do swojej córki, aby sprawdzić czy faktycznie doszło do wypadku. Natomiast seniorka z Nochowa zaczęła wypytywać oszustkę o istotne dane, których znajomość mogła uwiarygodnić informację.

Jak widać oszuści cały czas działają. Dlatego tak ważne jest to, aby przekazywać i przypominać swoim bliskim, że Policja NIGDY nie prosi o pieniądze. Uświadamiając seniorów można pomóc ochronić im oszczędności życia i zaoszczędzić sporo stresu.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.