Śrem: Policja zabezpieczyła 20 tys. sztuk papierosów bez akcyzy

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zabezpieczyli ponad 7 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 12 tysięcy sztuk luźnych papierosów bez nazwy. Funkcjonariusze zatrzymali też 47-latka, który przechowywał ten nielegalny towar i naraził Skarb Państwa na straty w wysokości 22 370 złotych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że 47-letni śremianin posiada w miejscu zamieszkania papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W związku z takimi podejrzeniami 23 października br. funkcjonariusze udali się mieszkania mężczyzny, w którym znaleźli i zabezpieczyli 7 440 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz 12 345 sztuk luźnych papierosów bez nazwy.

Policjanci zatrzymali też 47-latka, który jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut związany z przechowywaniem, sprowadzonych do naszego kraju, wyrobów akcyzowych w postaci papierosów i został przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą obliczyli, że 47-letni śremianin naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości 17 936 złotych oraz uszczuplenie podatku VAT w wysokości 4 434 złote.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym podejrzanemu grozi kara grzywny.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.