Policja

Poszukiwany listem gończym został zatrzymany przez policjantów

Śremscy kryminalni na terenie Śremu zatrzymali poszukiwanego listem gończym. 56 – letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp. nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności, a skazany został za ignorowanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz kilka miesięcy spędzi w więzieniu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, którzy specjalizują się w poszukiwaniach osób, namierzyli i zatrzymali 56 – letniego mieszkańca małej wioski w gminie Książ Wlkp.

Mężczyzna jest znany śremskim policjantom od wielu lat, szczególnie “zasłynął” jako ten, który notorycznie kierował samochodem nie mając do tego w ogóle uprawnień. Sprawy kończyły się w sądzie i z czasem sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ten sądowy zakaz mężczyzna łamał i był zatrzymywany przez policjantów. Efektem tego były sprawy karne prowadzone przez kryminalnych, a związane z niestosowaniem się do wyroku śremskiego sądu.

Ostatecznie sąd orzekł wobec 56-latka karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za kompletne ignorowanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponieważ skazany nie zgłaszał się też do aresztu, dlatego 6 października br. wydany został za nim list gończy.

Śremscy policjanci namierzyli 56-latka na terenie Śremu i tu w miniony piątek, 16 października, go zatrzymali. Najbliższe kilka miesięcy mężczyzna spędzi w więzieniu.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.