Pędzili przez Borgowo, stracili uprawnienia na 3 miesiące

Policjanci śremskiej drogówki namierzyli kolejnych dwóch piratów drogowych, którzy kierując Peugeotem i Fiatem Punto pędzili przez Borgowo mając na liczniku 119 i 106 km/h. Zagrażający sobie i innym kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Mundurowi apelują, aby nie zapominać o bezpieczeństwie, tym bardziej, że jesienna aura nie sprzyja kierowcom.

W minioną niedzielę, 11 października, kolejni piraci drogowi pędzili swoimi samochodami przez Borgowo. Namierzyli ich policjanci śremskiej drogówki.

Najpierw, o godz. 09.54, na policyjny radar wpadł 41-letni mieszkaniec Szczecina, który kierował Peugeotem. Mężczyzna na pięćdziesiątce jechał 119 km/h. Następnie, o godz. 18.35, w tym samym miejscu 106 km/h miał na liczniku 19-latek z województwa dolnośląskiego, kierujący Fiatem Punto.

Obaj nierozsądni kierowcy na 3 miesiące stracili uprawnienia do kierowania, zostali też ukarani mandatami i 10 punktami karnymi.

Mimo licznych, policyjnych apeli niektórzy kierowcy nadal nie zważają na ograniczenia prędkości, a tym samym na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Kolejny raz, w trosce o użytkowników dróg, policjanci proszą o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę na drodze. Tym bardzie, że niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że korzystanie z drogi wymaga zwiększonej uwagi.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.