Śrem: Groził, że odkręci gaz i wysadzi blok! Odpowie za fałszywy alarm

Policja
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 42-letniego śremianina, który zadzwonił do Wielkopolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i groził, że odkręci gaz oraz wysadzi blok. W związku ze zgłoszeniem interweniowali policjanci, załoga pogotowia i strażacy. Mężczyzna odpowie za wywołanie fałszywego alarmu. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

6 września, o godz. 14.55, dyżurny śremskiej Policji otrzymał zgłoszenie z Wielkopolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że nietrzeźwy śremianin chce, aby została mu udzielona pomoc psychiatryczna, bo jeżeli jej nie otrzyma, to odkręci gaz i wysadzi blok.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Okazało się, że 42-letni mężczyzna był faktycznie nietrzeźwy i akurat sam przebywał w mieszkaniu. Poinformował funkcjonariuszy, że nie radzi sobie z różnymi sprawami i zadzwonił na numer alarmowy, bo chciał zwrócić na siebie uwagę, a także po to, aby została mu udzielona pomoc psychiatryczna. Gazu nie odkręcił, co sprawdzili też strażacy.

Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie lekarz nie stwierdził podstaw do hospitalizacji. W związku z powyższym policjanci zatrzymali 42-latka i trafił on do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Śremianin usłyszał zarówno policyjne, jak i prokuratorskie zarzuty, do których się przyznał.

8 września br. prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.