Piotr Borowski ze Śremu łowi taaakie ryby

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Jak łowi się takie ryby? Piotr Borowski ze Śremu ma sposób, chociaż jak sam przyznaje, na początku swojej przygody z wędkarstwem, nie zawsze było łatwo.

Wędkarstwem zajmuję się od dziecka. Od kiedy pamiętam, zawsze były w moim życiu ryby, choć nie zawsze był na nie czas…. Dopiero od kilku lat poświęciłem więcej swojego czasu na wędkowanie. Cały swój wolny czas poświęciłem na sumiarstwo. Wystarczyła jedna wyprawa z kolegą i wiedziałem, że to “jest to”.

Jak zdradza nam Pan Piotr, na początku nie było łatwo. Sumy to bardzo ciężkie ryby do wypracowania. Nie jest to łatwa ryba do złapania, a im większa tym sprytniejsza

Poświęciłem wiele czasu na poznaniu rzeki. Wiele spędzonych godzin nad wodą, czytania oglądania filmów, śledzenia wszystkich informacji na temat tej ryby… Pomimo tego i tak zdarzało się, że nie złowiłem żadnej ryby….

Determinacja i wielka pasja pana Piotra zaowocowały jednak pięknymi okazami.

W tym roku po wielu nieudanych zasiadkach pojawiły się ryby powyżej 30 kg i 170 cm. Mam już kilkanaście sztuk różnych wielkości, ale każda cieszy tak samo… Chciałbym pokazać, że można złowić naprawdę fajne ryby. Oczywiście każda złowiona ryba wraca do wody w podziękowaniu za emocjonujący, hol, adrenalinę. Podczas holu najpiękniejszy jest właśnie ten moment gdy ryba wraca do swojego królestwa bo przecież Sum jest królem wody… Mam nadziej ze moja pasja będzie się rozwijać,bo ta ryba wymaga naprawdę wiele.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.