Międzynarodowy Festiwal The September Concert

Międzynarodowy Festiwal The September Concert również w Śremie

W niedzielę 27 września Muzeum Śremskie zaprasza na Festiwal The September Concert. Projekt powstał w Nowym Jorku w 2001 roku, a jego główną misją jest propagowanie pokoju na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy zagościł w 2011 roku.

Od tego czasu program edycji z roku na rok jest coraz bogatszy. W całym kraju organizowane są koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, warsztaty artystyczne, spektakle teatralne oraz baletowe, pokazy tańca, projekcje filmowe, spotkania literackie i wystawy. Do udziału w projekcie zaproszeni są artyści w każdym wieku, każdej płci, narodowości i wyznania. Sztuka gościć ma w miejscach, w których spotykają się ludzie, od parków, szkół, kościołów, domów handlowych, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertów. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a wykonawcy i organizatorzy działają pro publico bono. Organizatorem polskiej edycji festiwalu jest Fundacja LuxSfera, która została założona przez grupę poznańskich animatorów kultury, aktywnych działaczy w środowisku wielkopolskim. Tegoroczna edycja zakłada współpracę z Fundacją „Mam Marzenie”, której wolontariusze zbierać będą podczas wydarzeń dobrowolne „cegiełki” na spełnienie marzenia wybranego podopiecznego organizacji. Po raz pierwszy do tego festiwalu dołącza Śrem.

Artyści, których będzie można zobaczyć i wysłuchać w Muzeum Śremskim:

Małgorzata Andrzejewska
Pochodzi z Bydgoszczy. Mieszka i pracuje w Poznaniu jako niezależna artystka. Studiowała na poznańskiej PWSSP, obecnie UA, na Wydziale Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Jacka Waltosia w 1986 r. Realizuje prace w dziedzinie malarstwa i grafiki. Brała udział w prawie 30 indywidualnych wystawach oraz wielu zbiorowych w Polsce i Europie, m.in.: Niemcy, Austria, Czechy, Holandia, Francja, Szwajcaria.


Artur Ruducha
Grafik, ilustrator, rysownik satyryczny i komiksowy. Pochodzi z Pomorza Zachodniego, mieszka w Śremie. Uczestniczy w Salonie Ilustratorów (Poznań, Warszawa) i Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce i zagranicą w zakresie rysunku i ilustracji dla dzieci i dorosłych. Działa w branży reklamowej. Publikuje w prasie.
Artur Ruducha zaprezentuje wydany we wrześniu komiks pt. „Historia Śremu na wesoło”.

Michał Zator
Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista piątej edycji programu Mam Talent. Stypendysta Ministra Kultury, Stypendysta Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem.

Muzeum Śremskie
27 września 2020 r., godz. 15.00 – 17.00

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.