Koronawirus w Szkole Podstawowej Nr 1 w Śremie – Burmistrz potwierdza

Test na koronawirusa
Test na koronawirusa
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Burmistrz Śremu informuje o wystąpieniu potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem Covid 19 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Śremie.

W piątek 25 września br. dyrekcja szkoły otrzymała informację o wyniku badania uczennicy potwierdzającym zakażenie wirusem SARS-CoV 2. Pozostali uczniowie klasy ww. uczennicy wraz z rodzinami od tego dnia przebywają na kwarantannie. Nauczyciele prowadzący lekcje w tej klasie podlegają nadzorowi epidemiologicznemu. Poza ww. klasą, która rozpocznie naukę w formie zdalnej, szkoła funkcjonuje normalnie, a pozostali uczniowie oraz nauczyciele realizują lekcje w trybie stacjonarnym.
Dyrekcja szkoły podjęła działania w zakresie zapobiegania zarażeniom zgodnie z wytycznymi GIS, MEN i MZ. Sytuację nadzoruje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie.

Nauczyciele i uczniowie zostali poinformowani o zakażeniu wirusem w szkole oraz o konieczności kontroli własnego stanu zdrowia pod kątem objawów koronawirusa.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie śremskim na dzień 28.09.2020 r.:

  • 5 osób zakażonych: 2 hospitalizowane w m. Poznań (1 g. Śrem, 1 g. Książ Wlkp.)  i 3 w izolacji domowej (1 g. Książ, 1 g. Brodnica i 1 g. Śrem)
  • kwarantanna: powiat 161, w tym gmina Śrem: 118; miejsc kwarantanny 37
  • nadzór epidemiologiczny: powiat – 22 osoby, w tym gmina Śrem – 20

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.