Kompletnie pijany kierowca zatrzymany przez mieszkańca gminy Śrem!

Policja
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Pan Tomasz, mieszkaniec gminy Śrem, zaniepokojony sytuacją na drodze ujął nietrzeźwego kierującego Daewoo Matiz i zaalarmował Policję. Okazało się, że kompletnie nieodpowiedzialny kierowca, 47-letni śremianin, poruszał się główną ulicą Śremu mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

20 września br., o godz. 19.31, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2, zgłaszający ujął pijanego kierowcę, któremu zabrał kluczyki od auta.

Sprawą zajęli się policjanci drogówki, którzy ustalili, że Pan Tomasz, mieszkaniec gminy Śrem, jadąc ulicą Piłsudskiego w kierunku ulicy Szkolnej, widział poruszający za nim samochód Daewoo Matiz, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wszystko wskazywało na to, że kierujący matizem prawdopodobnie jest nietrzeźwy. W tej sytuacji Pan Tomasz zatrzymał się i zabrał kluczyki kierującemu matizem, który zatrzymał się za nim.

Okazało się, że kierujący samochodem Daewoo Matiz to 47-letni śremianin, który faktycznie był nietrzeźwy. Badania wykonane przez policjantów pokazały, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kompletnie nieodpowiedzialny 47-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania, bowiem zostały mu one wcześniej zatrzymane w związku kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.