Policja

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany przez mieszkańca gminy Śrem!

Pan Tomasz, mieszkaniec gminy Śrem, zaniepokojony sytuacją na drodze ujął nietrzeźwego kierującego Daewoo Matiz i zaalarmował Policję. Okazało się, że kompletnie nieodpowiedzialny kierowca, 47-letni śremianin, poruszał się główną ulicą Śremu mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

20 września br., o godz. 19.31, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2, zgłaszający ujął pijanego kierowcę, któremu zabrał kluczyki od auta.

Sprawą zajęli się policjanci drogówki, którzy ustalili, że Pan Tomasz, mieszkaniec gminy Śrem, jadąc ulicą Piłsudskiego w kierunku ulicy Szkolnej, widział poruszający za nim samochód Daewoo Matiz, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wszystko wskazywało na to, że kierujący matizem prawdopodobnie jest nietrzeźwy. W tej sytuacji Pan Tomasz zatrzymał się i zabrał kluczyki kierującemu matizem, który zatrzymał się za nim.

Okazało się, że kierujący samochodem Daewoo Matiz to 47-letni śremianin, który faktycznie był nietrzeźwy. Badania wykonane przez policjantów pokazały, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kompletnie nieodpowiedzialny 47-latek nie posiadał też uprawnień do kierowania, bowiem zostały mu one wcześniej zatrzymane w związku kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.