Jak wybrać makijaż ślubny?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dla każdej Panny Młodej dzień ślubu to najbardziej oczekiwany moment, podczas którego każda kobieta chciałaby czuć się wyjątkowo. Warto mieć dopięte wszystko na ostatni guzik, aby nie stresować się niepotrzebnie. W pierwszej kolejności wybierana się suknie, buty, biżuterię, a kwestia makijażu zostawiana jest na jeden z ostatnich etapów przygotowań. Jak dobrać makijaż ślubny, dowiesz się poniżej.

  1. Czy warto skorzystać z usług makijażystki ślubnej?
  2. Jak powinien wyglądać taki makijaż ślubny?

Czy warto skorzystać z usług makijażystki ślubnej?

Rozważając gdzie wykonać makijaż ślubny warto wziąć pod uwagę zalety i wady profesjonalnej makijażystki. Do jej plusów należy użycie sprawdzonych kosmetyków oraz odpowiednie dopasowanie ich do cery klientki. Można mieć pewność, że makijaż będzie trwały oraz będzie wyglądał pięknie przez wiele godzin. Do zalet można zaliczyć także zniwelowanie stresu przygotowaniami. Profesjonalistka zadba o komfort i zapewni wspaniały efekt. Moment makijażu można potraktować jako chwilę relaksu w mile spędzonym towarzystwie. Oprócz makijażu próbnego skorzystanie z usługi pozwoli na profesjonalną poradę, dopasowanie do sukni, fryzury czy dodatków, tworząc cudowną całość. Osoba, która zajmuje się makijażem jest specjalistą w swojej dziedzinie. Wiedza teoretyczna i praktyczna pozwala na uwydatnienie walorów twarzy i wydobycie cech osobowości.

Ceny makijażu ślubnego nie należy do najniższych, jednakże musimy wziąć pod uwagę, że taki makijaż nie jest tylko makijażem ślubnym, ale zawiera również elementy makijażu fotograficznego. Jest to również połączenie makijażu dziennego oraz wieczorowego. Musi on być wykonany w taki sposób aby był odporny na ścieranie, różne warunki pogodowe, powinien być wyrazisty aby wyglądał pięknie na zdjęciach, a za razem aby wyglądał świeżo i naturalnie. Korzystając z takiej usługi zapobiegamy dodatkowym stresom w dniu ślubu. Jedyną niedogodnością może być strach przed zaufaniem innej osobie, jeśli zawsze wykonuje się makijaż na własną rękę. Polecam w taki przypadku, zapisanie się na wcześniejszą wizytę i poznanie makijażystki przed dniem ślubu, na przykład podczas próbnego makijażu ślubnego.

Jak dobrać makijaż ślubny ?

Każdy makijaż powinien być dopasowany do urody panny młodej i jej indywidualnych potrzeb. Istotną kwestią jest także dobre samopoczucie i zadowolenie z efektu. Jeśli osoba na co dzień nie maluje się mocno, zachowuje się naturalność w makijażu ślubnym. Dobry makijaż to taki, który prezentuje się dobrze na zdjęciach i na żywo oraz pozwala na ukrycie niedoskonałości. Najbardziej popularnym typem makijażu ślubnego jest taki, które podkreśla oczy i pozostawia resztę podkreślona delikatnie. Często używa się mocnej kreski lub wyrazistego cienia do powiek, by przyciągnąć uwagę na oczy. Kolor cieni do powiek powinien być dopasowany do koloru oczu, a także sukni ślubnej. Resztę twarzy się rozświetla, podkreślając delikatnie kości policzkowe.

Inną opcją są mocno podkreślone usta. Ten typ polecany jest pannom młodym o ładnie wykrojonym kształcie ust. Jest także dość uciążliwy, ponieważ trzeba regularnie uzupełniać szminkę. Przy delikatniejszej urodzie lepiej zaprezentuje się mocna i jaskrawa szminka. Ostatnią opcją jest delikatna całość, która sprawdza się w klimacie boho i przy rustykalnych motywach. Delikatny makijaż sprawdzi się w przypadku kobiet o klasycznej i subtelnej urodzie. W ten sposób podkreśla się naturalne atuty twarzy.

Ważną kwestią jest kolor włosów i oczu. Blondynki będąc potrzebowały innych kolorów niż brunetki. Makijaż ślubny powinien być dopasowany do urody panny młodej. Powinien podkreślać jej atuty, a ukrywać mankamenty. Warto pamiętać, że spędzimy w nim całą noc, dlatego powinien zostać wykonany z dobrej jakości kosmetyków, które pozwalają na oddychanie skóry, a przy tym będą trwałe. Można także zainspirować się trendami makijażowymi. Minimalizm łączony z elegancją zawsze jest na topie, pod warunkiem, że suknia ślubna, dekoracje i cała uroczystość zorganizowana jest w tym motywie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.