Hat-trick Kamila Szymandery – i pewne zwycięstwo Warty Śrem w Pucharze Polski

Piłkarze Warty awansowali dzisiaj do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Pewnie pokonali bowiem Orkan Jarosławiec 6:1.

Lepiej środowe spotkanie rozpoczęli jednak goście, którzy pierwsi zdobyli bramkę. Potem jednak trafiali już wyłącznie piłkarze Warty. Wyrównał Kamil Szymandera, a prowadzenie zapewnił Adam Wiśniewski. Śremianie mogli schodzić na przerwę z trzybramkową zaliczką, ale karnego nie wykorzystał Patryk Słomczyński.

W drugiej połowie podopieczni Huberta Sciaka (zastępował go Dominik Sworowski) z łatwością dochodzili do sytuacji bramkowych, co przełożyło się na cztery trafienia. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Kamil Szymandera, który tym samym skompletował hat-tricka, a po jednym golu strzelili Dominik Woroch i Bartosz Skrzypczak.

Warciarze awansowali do 1/16 finału. 9 września zagrają w nim z Vitcovią Witkowo.