Hat-trick Kamila Szymandery – i pewne zwycięstwo Warty Śrem w Pucharze Polski

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Piłkarze Warty awansowali dzisiaj do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Pewnie pokonali bowiem Orkan Jarosławiec 6:1.

Lepiej środowe spotkanie rozpoczęli jednak goście, którzy pierwsi zdobyli bramkę. Potem jednak trafiali już wyłącznie piłkarze Warty. Wyrównał Kamil Szymandera, a prowadzenie zapewnił Adam Wiśniewski. Śremianie mogli schodzić na przerwę z trzybramkową zaliczką, ale karnego nie wykorzystał Patryk Słomczyński.

W drugiej połowie podopieczni Huberta Sciaka (zastępował go Dominik Sworowski) z łatwością dochodzili do sytuacji bramkowych, co przełożyło się na cztery trafienia. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Kamil Szymandera, który tym samym skompletował hat-tricka, a po jednym golu strzelili Dominik Woroch i Bartosz Skrzypczak.

Warciarze awansowali do 1/16 finału. 9 września zagrają w nim z Vitcovią Witkowo.