Dezynsekcja w Poznaniu – jak poradzić sobie z inwazją szkodników?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Kiedy w domu raz zalęgną się pluskwy, wszy, mole, karaluchy czy pchły, trudno jest je wytępić. Ze względów sanitarnych i gospodarczych jest to jednak niezbędne, dlatego zwykle w takich sytuacjach na ratunek wzywa się specjalistyczną firmę, w której kompetencjach leży dezynsekcja w Poznaniu.

  1. Domowe sposoby dezynsekcji
  2. Profesjonalna dezynsekcja w Poznaniu

Dezynsekcja, czyli tępienie szkodliwych owadów, ich larw i jaj, to proces, który w podstawowej formie można wykonać samemu. Znacznie lepiej jednak powierzyć go specjalistom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i środki do zwalczania tych szkodników.

Domowe sposoby dezynsekcji

Pozbycie się insektów we własnym zakresie domowymi sposobami może być trudne. Pluskwy czy mole spożywcze rozmnażają się bardzo szybko, a dodatkowo, wyeliminowanie jedynie dorosłych osobników nie załatwia problemu, ponieważ w ciągu kilku dni wykluwają się nowe. Zatem wszystkie podejmowane zabiegi trzeba powtarzać regularnie przez długi czas, aby zapewnić sobie skuteczność działania.

W domach i mieszkaniach najczęściej pojawiają się pluskwy. Stosunkowo łatwo jest je nieświadomie przynieść do domu. Ich wytępienie jest bardzo czasochłonne – wymaga gruntownego sprzątania, począwszy od zajrzenia w każdy kąt domu, przez umycie łóżek i dywanów, np. wodą z octem, aż po użycie środków chemicznych. Znacznie łatwiej jest pozbyć się moli spożywczych – w sklepach można nabyć specjalne pułapki na te owady. Pomaga również przechowywanie wszystkich sypkich produktów w szczelnie zamkniętych pudełkach oraz spryskanie lakierem do włosów miejsc, w których w kuchni zbiera się woda, np. styków ścian z sufitem lub podłogą.

Profesjonalna dezynsekcja w Poznaniu

Samodzielna walka z insektami jest nie tylko czasochłonna, ale i trudna, dlatego efektywnym sposobem ich likwidacji jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy firmy zajmującej się dezynsekcją. Dezynsekcja Poznań to usługa wykonywana przez specjalnie do tego przygotowanych pracowników, posiadających potrzebną wiedzę, sprzęt i środki chemiczne, dopasowane do odpowiedniego gatunku owadów.

Profesjonalna dezynsekcja w Poznaniu opiera się na trzech rodzajach metod – fizycznych, mechanicznych i chemicznych. Metody fizyczne to głównie balansowanie temperaturą, a więc albo niwelowanie szkodników gorącym powietrzem, albo ich wymrażanie, np. suchym lodem. Metody mechaniczne polegają na wyłapywaniu szkodników, np. podczas odkurzania, uszczelnianiu domów i mieszkań oraz rozmieszczaniu pułapek i lamp UV. Do metod chemicznych należą opryski, zamgławianie ULV, termiczne zamgławianie oraz metoda żelowa.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.