Śrem: Policjanci uratowali życie kobiecie, która chciała popełnić samobójstwo!

Policjanci patrolówki uratowali dziś życie mieszkanki Śremu, która topiła się w Warcie. St.post. Martyna Wawrzyniak przepłynęła wpław około 500 metrów i wspólnie z sierż. szt. Marcinem Szubargą wyciągnęła na brzeg kobietę, która chciała popełnić samobójstwo.

17 lipca br., o godz. 11.11, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań w Śremie doszło do awantury.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego – sierż. szt. Marcin Szubarga i st. post. Martyna Wawrzyniak. W rejonie Mostu im. Daniela Kęszyckiego do funkcjonariuszy podbiegła osoba, która poinformowała ich, że jakaś kobieta wskoczyła do wody krzycząc, że nie potrafi pływać i chce popełnić samobójstwo.

Mundurowi będąc w rejonie mostu, w oddali, zauważyli na środku Warty jakąś osobę. St. post. Martyna Wawrzyniak nie zastanawiając się ani chwili, przekazała broń koledze i w umundurowaniu oraz pozostałym rynsztunku, natychmiast wskoczyła do wody.

Policjantka przepłynęła wpław około 500 metrów i tuż przed Mariną dotarła do kobiety, która nieruchomo unosiła się na wodzie. Wówczas funkcjonariuszce przyszedł z pomocą sierż. szt. Marcin Szubarga i wspólnie wyciągnęli śremiankę z Warty. Zanim to jednak nastąpiło, to mundurowi spotkali się jeszcze z agresją kobiety. Kiedy poczuła ona grunt pod nogami, to zaczęła być wobec funkcjonariuszy bardzo agresywna.

Ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło i kobieta trafiła do szpitala.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.