Automarket.pl – PKO BP wchodzi na rynek aut używanych z… dostawą do domu

Grupa PKO Banku Polskiego uruchomiła w lipcu platformę Automarket.pl, która zapewnia bezpieczny zakup nowych i używanych samochodów z udokumentowanym przebiegiem.

Materiał wideo: https://www.youtube.com/watch?v=5bA7CJSRGvQ

Wszystkie auta są gruntownie sprawdzone pod względem technicznym, klient ma do dyspozycji różne formy finansowania zakupu, a pojazd może być nawet dostarczony pod dom.

Jak wynika z raportu na temat rynku sprzedaży samochodów przygotowanego przez Departament Analiz Ekonomicznych PKO Banku Polskiego, branża nie uniknęła twardego zderzenia z negatywnymi skutkami wywołanymi pandemią koronawirusa. Zaobserwowano wyraźne ograniczenie popytu na rynku samochodów nowych i używanych.

Zdaniem analityków sytuacja powoli wraca do normy, ale klienci szukają bezpieczniejszych metod kupowania aut. Wraz ze zmniejszeniem popularności transportu publicznego oraz krótkoterminowego wynajmu samochodów popyt na używane auta, szczególnie w segmencie używanych aut klasy ekonomicznej, może wzrosnąć.

Kupno używanego auta w Polsce często wiąże się z niepewnością co do jego stanu technicznego i pochodzenia. Jednocześnie zagrożenia spowodowane pandemią nie zachęcają do bezpośredniego kontaktu. Odpowiedzią na te obawy i potrzeby konsumentów mogą stanowić zakupy online ze sprawdzonego źródła.

Automarket.pl ma w swoim asortymencie auta nie starsze niż siedem lat, o przebiegu nieprzekraczającym 200 tys. km. Pochodzą one z zasobów Grupy Kapitałowej Banku, jak również od dealerów samochodowych od lat współpracujących ze spółkami Grupy. Wszystkie samochody używane objęte są 12-miesięczną gwarancją.

Klient przed zakupem może umówić się na oględziny auta i odbyć jazdę próbną. Podpisanie umowy jest możliwe w trybie online, a samochód jest wtedy dostarczany pod wskazany adres. W ramach dostępnych form finansowania Automarket.pl oferuje leasing, wynajem długoterminowy, specjalną pożyczkę, a nawet płatność gotówką.

Przewidziano możliwość zwrotu używanego auta po pięciu dniach od zakupu, o ile nie przejechało się nim więcej niż 300 km. Wbudowana w platformę zaawansowana wyszukiwarka umożliwia przeglądanie dostępnej oferty z podziałem na segment, konkretne parametry pojazdu, jak również miesięczne koszty użytkowania.

Każdy samochód oferowany na platformie Automarket.pl ma udokumentowaną historię serwisową i przechodzi szczegółową inspekcję stanu technicznego. Zaprojektowano do tego celu autorski system, na który składa się aż 75 parametrów. Zakupione auto ma ważne badanie techniczne i jest gotowe do drogi.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.