Złodziejski duet zatrzymany, a w nim 14-latek!

Policja
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie namierzyli i zatrzymali dwóch złodziei, 26-latka i jego 14-letniego wspólnika. Amatorzy cudzej własności weszli do domu jednorodzinnego w gminie Książ Wielkopolski i ukradli biżuterię oraz zegarki o łącznej wartości blisko 6 000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość zrabowanego mienia, które już wróciło do pokrzywdzonej. Sprawcy usłyszeli zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

8 czerwca br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o kradzieży biżuterii i zegarków z domu jednorodzinnego w gminie Książ Wielkopolski.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że na terenie małej wioski w gminie Książ Wielkopolski, ktoś, przez otwarte okno, wszedł do domu jednorodzinnego i ukradł biżuterię oraz zegarki o łącznej wartości blisko 6 000 złotych.

Prowadzona praca operacyjna funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia dwóch złodziei. Okazali się nimi 26-latek oraz jego 14-letni wspólnik z Książa Wielkopolskiego.

17 czerwca br. złodziejski duet został zatrzymany. Amatorzy cudzej własności usłyszeli zarzuty, przyznali się do kradzieży i złożyli wyjaśnienia. W czynnościach z udziałem nieletniego uczestniczyła matka chłopaka.

Policjanci odzyskali też większość zrabowanego mienia, które wróciło już do pokrzywdzonej.

Teraz, 26-latkowi grozi więzienie, a nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.