Skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej, Zamenhofa i 1 Maja w Śremie z sygnalizacją świetlną

Zapewne nie na takie informacje czekało wielu kierowców. Na skrzyżowaniu ulic: Grunwaldzkiej, Zamenhofa i 1 Maja ma powstać sygnalizacja świetlna. Taką informację przekazał burmistrz Adam Lewandowski.

Mówi się o tym od dawna, by skrzyżowanie ulic Zamenhofa, Grunwaldzkiej i 1 Maja (w tym roku mieliśmy już trzy wypadki) rozwiązać tak by poprawić bezpieczeństwo.

https://naszsrem.pl/2020/05/wypadek-na-skrzyzowaniu-grunwaldzkiej-zamenhofa-i-1-maja-w-sremie-ciezarowka-wypadla-z-drogi/

Większość osób widziałoby w tym miejscy rondo, jednak na to nie mamy co liczyć. Zarządca drogi nie chce zgodzić się na taką kosztowną inwestycję, więc pozostaje inne tańsze rozwiązanie.

Choć wstępnie zakładano, że sygnalizacja świetlna w tym miejscu powstanie dopiero w 2022 roku, to jak powiedział burmistrz Śremu Adam Lewandowski: W wyniku dalszych negocjacji ustaliliśmy, ze jest to możliwe w bieżącym roku. Gmina Śrem wesprze ową inwestycję kwotą 150 tys. złotych Samorząd Województwa Wielkopolskiego – całość ma kosztować 300 tys. złotych.

To myślę że dobra wiadomość, która ucieszy użytkowników kończył burmistrz.

Podczas XVII Sesja Rady Miejskiej w Śremie w dniu 25 czerwca br. przegłosowano projekt uchwały dot. owej inwestycji:

Czy z tego powodu będziemy stać w korkach jeszcze bardziej ? Czy dostaniemy się bez problemów do sklepów i stacji benzynowej, którą są zlokalizowane przy owym skrzyżowaniu ? A może, przez korki nie będzie mogła wyjechać Straż Pożarna, która niedaleko ma swoją siedzibę ?

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.