Piotr Rymaniak, trener koordynator grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Młoda Warta

Co daje młodym ludziom sport? Wywiad z Piotrem Rymaniakiem

Co daje młodym ludziom sport? Jakie są plany na najbliższą przyszłość? Jak się przystąpić do klubu? Czym zajmuje się Akademia Piłkarska Młoda Warta? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z wywiadu Trenerem koordynatorem Piotrem Rymaniakiem

Co daje młodym ludziom sport, a przede wszystkim piłka nożna?

Piotr Rymaniak: Sport sprawia przede wszystkim przyjemność. Piłka nożna to świetna zabawa, dzieci naśladują swoich idoli, poznają nowe umiejętności piłkarskie, których opanowanie uczy pokory i wytrwałość.
Trening piłki nożnej wychowuje, dodaje pewności siebie. Rywalizacja podczas zajęć oraz gra zespołowa uczy szacunku dla przeciwnika oraz pracy w grupie, mimo dużego egocentryzmu u najmłodszych. Relacje z kolegami/koleżankami z drużyny stają się przyjaźniami na całe życie
Aktywność fizyczna jest podstawą piramidy zdrowego żywienia, wpływa pozytywnie na układ odpornościowy, a także wzmacnia ciało, poprawia wydolność, dotlenia tkanki, wzmacnia kości, reguluje przemianę materii – jedynym słowem dziecko które dużo się rusza ma większą szansę być zdrowym dorosłym, który rozumie potrzebę uprawiania sportu i korzyści z tego płynące

Piotr Rymaniak, trener koordynator grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Młoda Warta
Piotr Rymaniak, trener koordynator grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Młoda Warta

Jak dużo dzieci trenuje w Akademii? W jaki sposób można się zapisać na zajęcia piłkarskie?

Piotr Rymaniak: Obecnie w Akademii trenuje około 200 osób. Zapisywanie na zajęcia jest bardzo proste. Wystarczy zadzwonić na nr tel. 796 927 827 lub napisać do nas przez komunikatory i umówić się na pierwszy trening. Pierwsze dwa tygodnie to okres adaptacyjny – bezpłatny, wtedy zawodnik/rodzice decydują o przystąpieniu do Akademii.

Czy do tego czasu Akademia może się pochwalić jakimiś sukcesami?

Piotr Rymaniak: Zacznę cytatem amerykańskiego producenta filmowego Walt Disney’a „jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”.
Sukcesem Akademii Piłkarskiej Młoda Warta jest stan w jakim Akademia w tej chwili jest. Podczas treningów widzimy uśmiechniętych młodych piłkarzy, idący w parze z rozwojem indywidualnych, grupowych oraz zespołowych umiejętności piłkarskich. Nasza Akademia spełnia wszystkie wymogi formalne akademii ze Złotą Gwiazdką certyfikacji PZPN.

Posiadamy wykształconą, liczną kadrę trenerską, stworzoną z pasjonatów i miłośników piłki nożnej dla których przekazanie posiadanej wiedzy piłkarskiej jest priorytetem. Nasi trenerzy chętnie pogłębiają swoją wiedzę podczas kursów, stażów. Dużym atutem są cykliczne zebrania trenerów, podczas których trenerzy dzielą się swoim doświadczeniami i wiedzą – co przekłada się na jakość prowadzonych zajęć.

Wprowadziliśmy elektroniczny system zarządzania Akademią, który ułatwił komunikację na linii trener-zawodnik/rodzic, trener-kierownik. Pracujemy zgodnie z rocznym cykl treningowym, który pozwolił nam na określenie celu szkolenia we wszystkich kategoriach wiekowych.
Celowo omijam w tym miejscu sukcesy naszych drużyn młodzieżowych w ramach startów, ponieważ nie jest to sukces, a jedynie wypadkowa dobrej pracy podczas jednostek treningowych.

Potencjał Gminy Śrem i powiatu – jak trener go ocenia?

Piotr Rymaniak: W naszym powiecie ukryty jest ogromny potencjał. Jestem przekonany, że przy współpracy z ościennymi klubami jesteśmy wstanie w każdej kategorii wiekowej stworzyć drużynę z wyróżniającymi się zawodnikami na tle województwa. Obecna współpraca z KSGB Manieczki oraz K.S, Adelabertus Dalewo przyniosła dużą wartość dodaną zarówno dla naszej Akademii, jak również poprzez nasze wsparcie merytoryczne i metodologiczne dla zawodników w obu wspomnianych klubach.

Jakie plany ma Akademia na najbliższą przyszłość?

Piotr Rymaniak: „Wstajesz rano i chcesz być lepszy”. Systematyczne doskonalenie, aktualizacja planu szkolenia oraz staranny dobór środków treningowych pozwala nam na rozwój. Wpływamy na naszych zawodników i trenerów do ciągłego podnoszenia poprzeczki, którą każdy sam sobie zadaje. Celem Akademii jest nauka i doskonalenie umiejętności piłkarskich dzieci, głównym celem jest wychować przyszłych mistrzów sportu charakteryzującym się zawodowymi kontraktami.
Kolejnym z planów jest współpraca Akademii ze wszystkimi piłkarskimi ośrodkami w powiecie. Wprowadzenie naszych standardów pracy, metodologii oraz wsparcia merytorycznego w całym regionie wpłynie pozytywnie na poziom umiejętności piłkarskich oraz wychowania dzieci w powiecie.

Piotr Rymaniak
UEFA B, COERVER COACH ASSISTANT
Akademia Warta Śrem
Trener koordynator grup młodzieżowych

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.