#Gaszynchallenge - śremscy policjanci dla Wojtusia

#Gaszynchallenge – śremscy policjanci dla Wojtusia

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Śremie włączyli się do akcji #Gaszynchallenge „pompującej” konto dla chorego Wojtusia. Śremscy stróże prawa wykonali sportowe zadanie i wpłacą zebrane pieniądze na lek dla chłopczyka. Mundurowi nominowali też do wykonania zadania kolejne cztery instytucje.

10 czerwca br., o godz. 10.00, śremscy policjanci i policjantki na czele ze swoim szefem insp. Sławomirem Jądrzakiem zebrali się przed Komendą i wspólnie, synchronicznie wykonali 10 pompek.

Do wykonania tego zadania w ramach akcji #Gaszynchallenge stanęli funkcjonariusze reprezentujący wszystkie wydziały śremskiej jednostki Policji. Oprócz „pompowania” w Komendzie zorganizowana została też zbiórka pieniędzy.

Policjanci i pracownicy cywilni przekażą zebrane środki finansowe na bardzo drogi lek dla chorego Wojtusia Howisa z Galewic, który ma 18 miesięcy i cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Do tej pięknej, pomocowej akcji Komendę Powiatową Policji w Śremie nominował 124 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Śremie oraz Komenda Miejska Policji w Koninie. Natomiast śremska Policja do wykonania zadań w ramach #Gaszynchallenge nominuje: Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto, Straż Miejską w Śremie, Pizzerię Tropicana w Śremie oraz Śremski Sport.

#GaszynChallenge to akcja zapoczątkowana przez strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste. Osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Dziś #GaszynChallenge to wspaniałe ogólnokrajowe przedsięwzięcie, podczas którego walczymy o życie i zdrowie malutkiego Wojtusia.

Podajemy też link do zrzutki dla Wojtusia:

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

Komenda Powiatowa Policji w Śremie podziękowała również Patrykowi Kubskiemu i Hubertowi Marciniakowi z Telewizji Relax tvrelax.pl za przygotowanie filmiku z „pompowania”!

Film dostępny jest na stronie internetowej śremskiej policji:

http://www.srem.policja.gov.pl/w24/aktualnosci/220143,Gaszynchallenge-sremscy-policjanci-dla-Wojtusia-video.html

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.