Nowy stadion w Parku Powstańców Wlkp. w Śremie

Przebudowa Stadionu Miejskiego w Parku Powstańców Wlkp. w Śremie

Trwa rewitalizacja najstarszego i największego parku w Śremie – Parku Powstańców Wlkp. Aktualnie trwa modernizacja i przebudowa stadionu.

Park jest oazą zieleni: drzewa, krzewy, w tym pomniki przyrody, alejki spacerowe, polany. Jest doskonałym miejscem do wypoczynku oraz uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Znajduje się tu również stadion, boisko Orlik, boisko do koszykówki, siłownia zewnętrzna oraz skate park. W Śremskim ZOO mieszkają kangury, alpaki, krowy, mundżaki chińskie, emu i wiele innych mniejszych zwierząt. W parku znajdują się pomniki upamiętniające wydarzenia historyczne oraz rzeźby plenerowe.

Nowy stadion w Parku Powstańców Wlkp. w Śremie

W ostatnich latach gmina rewitalizuje park, który został założony w 1888 roku. W 2017 roku wykonano inwentaryzację zieleni oraz koncepcję rewitalizacji pierwszej części parku o powierzchni ok. 2,2 ha. W 2018 roku nastąpiła rewaloryzacja alejek spacerowych i budowa schodów skarpowych wraz z małą architekturą i wykonaniem oświetlenia – nowych ledowych energooszczędnych lamp parkowych. W 2019 roku pracom renowacyjnym poddano teren Śremskiego ZOO ze szczególnym naciskiem na oczko wodne. Przygotowano nowe podłoże, zainstalowano nowoczesny system filtrowania i pompowania wody, nasadzono nową zieleń na terenie wokół oczka.

Aktualnie trwa modernizacja i przebudowa stadionu. Prace rozpoczęto w ubiegłym roku od przebudowy drogi dojazdowej do parku – ul. Parkowej. Droga z parkingami, kanalizacją sanitarną i deszczową jest przygotowaniem do inwestycji na stadionie. W maju br. rozpoczęła się inwestycja na samym stadionie.

  Budynek zaplecza technicznego stadionu z szatniami i trybunami ma być dwukondygnacyjny w zabudowie wolnostojącej. Trybuny w konstrukcji żelbetowej prefabrykowanej, częściowo zadaszone, liczą 1100 miejsc siedzących. Technologia: tradycyjna murowana, połacie dachowe nachylone jednospadowo – płaskie, konstrukcja dachu: nad częściami parterowymi prefabykowana, żelbetowa z płyt sprężonych; nad piętrem drewniana (ramy i płatwie z drewna klejonego); posadowienie na ławach i stopach fundamentowych.

Podłączenie do zewnętrznej sieci mediów: energia elektryczna, woda, kanalizacja sanitarna, gaz, wody opadowe do sieci kanalizacji deszczowej, chłonność terenów zielonych zapewni odbiór wód opadowych z terenów zielonych i utwardzonych bez zalewania działek sąsiednich.
W kolejnym etapie planowana jest budowa infrastruktury lekkoatletycznej.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.