Najlepsze zabiegi ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna do niedawna była wstydliwym tematem, obecnie zyskuje ogromną popularność. Na nowoczesne zabiegi decydują się kobiety w różnym wieku, borykające się z problemami natury estetycznej i zdrowotnej. Które zabiegi ginekologii estetycznej są najbardziej polecane? O odpowiedź poprosiliśmy ekspertów z Kliniki Miracki.

Ginekologia estetyczna – dla kogo?

Zabiegi ginekologii estetycznej są skierowane do kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu okolic intymnych, odczuwają silny dyskomfort i mają problemy ze współżyciem. Nowoczesne metody umożliwiają pozbycie się wielu krępujących dolegliwości, jak wysiłkowe nietrzymanie moczu czy suchość pochwy. Ginekologia estetyczna oferuje możliwość poprawy wyglądu okolic intymnych oraz pozbycie się uciążliwych dolegliwości. Zabiegi ginekologii estetycznej wykonywane w Klinice Miracki w Warszawie są dedykowane kobietom, które chcą czuć się atrakcyjne i czerpać przyjemność ze współżycia. Najczęściej z nowoczesnych zabiegów korzystają kobiety tuż po porodzie lub w okresie menopauzy, które zauważają niepokojące objawy. Podejmując decyzję o zabiegu ginekologii estetycznej, warto wybrać wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza. 

Polecane zabiegi

Najczęściej wykonywanymi zabiegami ginekologii estetycznej są:

  • Labioplastyka czyli zmniejszanie warg sromowych – najczęściej spotykanym problemem w budowie okolic intymnych u kobiet są przerośnięte wargi sromowe, które powodują znacznie obniżoną samoocenę oraz poważne trudności we współżyciu. Wiele kobiet borykających się z przerośniętymi wargami sromowymi odczuwa również ból podczas siedzenia czy jazdy na rowerze. W przypadku zbyt dużych warg sromowych mogą pojawiać się podrażnienia okolic intymnych lub trudności w utrzymaniu higieny osobistej. Labioplastyka polega na odcięciu nadmiaru warg sromowych mniejszych oraz zszyciu ich brzegów. Zabieg wykonuje się za pomocą noża laserowego lub chirurgicznego. Labioplastyki nie wykonuje się u kobiet w ciąży, z zaburzeniami krążenia, chorobami nowotworowymi oraz z aktywnym stanem zapalnym pochwy. Zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.
  • Laserowe leczenie nietrzymania moczu – jedna z najczęstszych dolegliwości kobiet po porodzie lub w okresie menopauzy. Do niedawna wysiłkowe nietrzymanie moczu było uważane za wstydliwą dolegliwość. Nowoczesny i małoinwazyjny zabieg laserowy zwiększa elastyczność ścianek pochwy, poprawia ich napięcie oraz przywraca naturalne pH. Zabieg z użyciem innowacyjnego lasera polega na spowodowaniu fototermicznego napięcia oraz obkurczenia ścian pochwy. Laserowe leczenie nietrzymania moczu wpływa również na redukcję świądu, suchości oraz zmniejsza częstotliwość infekcji intymnych. 
  • O-shot, czyli regeneracja miejsc intymnych – preparat używany w zabiegu O-shot pobierany jest z krwi pacjentki, którą się odwirowuje w celu oddzielenia płytek krwi. Preparat wstrzykuje się w okolice łechtaczki. O-shot stosowany jest w nawracających stanach zapalnych pochwy i sromu. Mezoterapia łechtaczki wpływa na odbudowę tkanek oraz wspomaga i przyspiesza proces gojenia ran. Zabieg dedykowany jest kobietom, które cierpią z powodu przewlekłych infekcji intymnych.

Ginekologia estetyczna oferuje zabiegi dostosowane do indywidualnych potrzeb, które znacznie wpływają na poczucie atrakcyjności, poprawiają komfort życia. Nowoczesne metody pozwalają pozbyć się krępujących dolegliwości przy minimalnej inwazyjności. Więcej informacji na temat zabiegów ginekologii estetycznej na stronie klinikamiracki.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.