Dostawa tego samego dnia, sprawdź jak to zrobić?

Sposób na dostawę tego samego dnia

Jeżeli zamawiasz coś w sklepie internetowym, to na dostawę tego samego dnia możesz liczyć tylko w jednym przypadku: jeżeli zamawiasz towar dostępny w sklepie z odbiorem na miejscu. A i wtedy regulamin usługi może być tak skonstruowany, że nie będzie mógł zamówienia odebrać od razu. A co kiedy to ty coś wysyłasz? Jeżeli wierzysz w swoje szczęście, to możesz spróbować rano nadać paczkę w oddziale z odbiorem w innym oddziale lub paczkomacie i liczyć na to, że do wieczora znajdzie się ona w miejscu odbioru, ale nominalnie czas dostawy to 48 godzin. Jest tylko jeden pewny sposób na dostarczenie paczki tego samego dnia: kurier miejski.

Szybka paczka kurierem lokalnym

Kurier online to dość znana usługa, ale czym jest wspomniany kurier lokalny? Jest to usługa, w ramach której szybka paczka jest dostarczana w obrębie miasta i w jego okolicach w dniu nadania. InPost oferuje tą usługę w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Rzeszowie, jak również w promieniu 30 km od granic administracyjnych tych miast. Według regulaminu usługi dostawa następuje w 5 godzin, lub nawet w 2 godziny, zależnie od opcji wybranej przez klienta. Warunkiem uzyskania dostawy w tym czasie jest nadanie szybkiej paczki miejskiej przed godziną dwunastą. Jeżeli doręczenie przesyłki tego samego dnia w ciągu kilku godzin to za mało, to dostępna jest również opcja jeszcze szybsza, w ramach której zamówiony kurier odbierze paczkę i pojedzie z nią od nadawcy bezpośrednio do odbiorcy. Należy jednak zauważyć, że ta najszybsza opcja jest dostępna wyłącznie w granicach administracyjnych miasta (przypomnijmy, że standardowa usługa kuriera lokalnego dostępna jest także w promieniu 30 km od granic administracyjnych miasta). Inna rzecz, że w takiej na przykład Warszawie jest niebagatelna odległość.

Kurier jak bardzo lokalny?

Oczywiste jest, że w wielu wielkich miastach funkcjonują niewielkie miejscowe firmy oferujące usługi tego typu, chociażby z pomocą kurierów rowerowych. Nie da się ukryć, że firmy te mają swoje zalety – przede wszystkim dobrą znajomość specyfiki miasta i dostosowanie usług do miejscowych warunków. Poza tym dostępne są także w miastach innych niż te, w których usługę kuriera lokalnego oferuje InPost (na przykład w Białymstoku). Z drugiej strony, jeżeli korzystasz z takich usług po raz pierwszy, to niekoniecznie wiesz czego się spodziewać po takiej małej firmie. Za to duża ogólnopolska firma taka jak InPost, to znana i przewidywalna jakość usług.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.