16-latek spacerował po Śremie z narkotykami!

Dziś w nocy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 16-latka z narkotykami. Młody chłopak o godzinie 02.00 wraz z kolegą spacerował po Śremie. Nieletni posiadał też przy sobie kieszonkową wagę jubilerską ze śladami białego proszku. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym. Niestety, chłopak był już wcześniej notowany. Obecnie jest pod nadzorem kuratora.

15 maja br., około godz. 02.00, policjanci prewencji, którzy w nocy patrolowali ulice Śremu, w rejonie Ronda Jana Pawła II zauważyli dwóch chłopaków. Okazało się, że 16-latek i jego 15-letni kolega ze starej części Śremu o tej porze wracali do domu. Jednak nie tylko godzina powrotu nieletnich do miejsca zamieszkania była niepokojąca, ale funkcjonariusze wyczuli też od chłopaków wyraźny zapach, charakterystyczny dla marihuany. I faktycznie jeden z nich, 16-latek, posiadał przy sobie woreczki foliowe oraz zwitki foli aluminiowej, w których było 16 gramów ziela konopi. Poza tym miał też kieszonkową wagę jubilerską ze śladami białego proszku.

W tych okolicznościach nieletni zostali przewiezieni do śremskiej Komendy, z której odebrali ich rodzice. Wcześniej, 16-latek, w obecności matki usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Sprawą zajmują się policjanci z zespołu ds. nieletnich, którzy przekażą ją do sądu rodzinnego.

Niestety, 16-latek był już wcześniej notowany. W roku ubiegłym, wraz z innymi osobami, uszkodził klimatyzator na terenie Muzeum Śremskiego. Obecnie chłopak jest pod nadzorem kuratora.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.