Dni Śremu 2020 nie odbędą się!

Z początkiem marca br. rozpoczął się bardzo trudny okres dla nas wszystkich, który wymaga nadzwyczajnych kroków nie tylko epidemiologicznych, ale także gospodarczych.

Powołując się na pismo Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego, czeka nas trudny okres więc należy podjąć odpowiednie decyzje, które zminimalizują sytuacje gospodarczą w której się znajdziemy po epidemii.

“Zdecydowałem o nie zaciąganiu żadnych nowych zobowiązań finansowych chyba, że są w danej chwili konieczne. Odwołałem wszystkie wydarzenia kulturalne, sportowe, rocznicowe, okolicznościowe, które miały odbyć się do końca czerwca. Ograniczyłem wydatki na promocję gminy – pozostaje jedynie działalność informacyjna. Ograniczyłem realizację funduszy sołeckich, zrezygnowałem z ogłoszenia nowych konkursów na realizację zadań zleconych w dziedzinie kultury i wakacyjnego wypoczynku.”

W związku z tą decyzją Dni Śremu (zazwyczaj odbywały się w czerwcu) w tym roku się nie odbędą!

Jak powiedziała nam dyrektor ŚOK Anna Szmyt-Baranowska: “Ponownie do tematu stref animacyjnych, gastronomii, lunaparku, koncertów dla mieszkańców w ramach urodzin miasta powrócimy dopiero w 2021 roku.”

Przypomnijmy, że obecnie dla mieszkańców Śremski Ośrodek Kultury działa w wersji online.

Śrem: Kultura w czasach zarazy, czyli „ŚOK jest teraz online”

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.