Czy można wynająć auto z OC sprawcy bez płacenia gotówki?
|

Czy można wynająć auto z OC sprawcy bez płacenia gotówki?

Coraz więcej wypożyczalni samochodów oferuje usługę wynajmu bezgotówkowego, dzięki czemu osoby, których auto zostało uszkodzone w wyniku wypadku, mogą kontynuować swoją podróż.

  1. Dlaczego warto korzystać z wynajmu bezgotówkowego?
  2. Najważniejsze informacje na temat usługi wypożyczenia auta z OC sprawcy

Największą zaletą takiego rozwiązania jest brak kosztów związanych z wypożyczeniem, gdyż ich uregulowaniem zajmie się zakład ubezpieczeniowy. Z naszego poradnika dowiesz się, jak działa wynajem bezgotówkowy z OC sprawcy wypadku.

Dlaczego warto korzystać z wynajmu bezgotówkowego?

Skorzystanie z możliwości wynajęcia auta na koszt sprawcy eliminuje konieczność angażowania własnych środków pieniężnych. Pozwala to również ograniczyć formalności, co w sytuacji, gdy doszło do wypadku, jest dużym ułatwieniem i przekłada się na oszczędność czasu oraz nerwów. Pojazd zastępczy, który wypożyczalnia udostępni poszkodowanemu, może być wykorzystywany przez czas, jaki potrzebny jest na naprawienie samochodu kierowcy. 

Nie musisz się również martwić, że samochód zastępczy z OC nie spełni twoich oczekiwań, gdyż wypożyczalnia zapewnia kierowcom dostęp do aut z tego samego segmentu, do którego zaliczał się uszkodzony pojazd. Nie ma przy tym znaczenia wiek auta.

Najważniejsze informacje na temat usługi wypożyczenia auta z OC sprawcy

Dzięki temu, że samochód zastępczy bezgotówkowo można obecnie załatwić bez potrzeby wychodzenia z domu, coraz więcej kierowców decyduje się na skorzystanie z oferty. Po odwiedzeniu strony firmy pośredniczącej w wynajęciu auta musisz tylko podać kilka podstawowych informacji, a specjalista zajmie się resztą. Pamiętaj, że nie ma znaczenia, z którym towarzystwem ubezpieczeniowym sprawca podpisał umowę.

Bezgotówkowy wynajem oferują między innymi takie zakłady ubezpieczeniowe jak: Axa, Allianz, Aviva, Concordia, Compensa, Link4 i InterRisk. Szczegółową listę zawierającą wszystkie zakłady znajdziesz na stronie, gdzie można zamówić pojazd zastępczy. W przypadku wystąpienia problemów z wypełnieniem zgłoszenia skorzystaj z pomocy pracownika biura obsługi klienta.

Możesz się z nim skontaktować, wysyłając maila lub dzwoniąc na numer podany na stronie internetowej. Warto zapoznać się z tą ofertą już teraz, bo nawet jeżeli aktualnie nie potrzebujesz skorzystać z wynajmu bezgotówkowego z OC sprawcy, to sytuacja może się zmienić w przyszłości. Lepiej więc przygotować się na taką ewentualność i zapisać adres strony oraz kontakt do firmy, która sprawnie załatwi formalności związane z wynajmem.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.