Abp Ryś: Jezus nie wyrzucił Piotra z pracy, a uczynił go pierwszym papieżem

O świadectwach wiary, które są ponad czynami mówił nawiązując do życia św. Piotra abp Grzegorz Ryś podczas mszy w Niedzielę Wielkanocną. Jezus nie wyrzucił Piotra z pracy, uczynił go pierwszym papieżem; Piotr może świadczyć z całą mocą o odpuszczeniu grzechów – powiedział metropolita łódzki.

Podczas Eucharystii sprawowanej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w kaplicy metropolity łódzkiego, abp Ryś nawiązał do Ewangelii według świętego Marka i opisanej tam postawy świętego Piotra, który zaparł się trzykrotnie Chrystusa. Arcybiskup powiedział, że świadectwo, które jest ponad czynami zdominowało to, co zrobił Piotr, bowiem to nie był koniec jego posługi apostolskiej.

“Jezus nie wyrzucił Piotra z pracy, Jezus niczego nie odwołał, Jezus uczynił go pierwszym papieżem. Piotr może świadczyć z całą mocą o odpuszczeniu grzechów” – mówił abp Ryś.

Metropolita wskazywał, że późniejszy pierwszy organizator Kościoła rzymskiego i męczennik spotkał na swojej drodze wiary Boga miłosiernego, który zdjął z Piotra olbrzymi ciężar.

“Ciężar większy niż ciężar kamienia na grobie, to jest ciężar kamienia na sercu. To jest kamień winy, to jest ten kamień, który Jezus odsunął Piotrowi z serca. Piotr może dać tego świadectwo, jeśli będzie trzeba, to zaświadczy o tym śmiercią” – mówił metropolita łódzki.

We mszy odprawionej w kaplicy metropolity łódzkiego uczestniczyli tylko najbliżsi współpracownicy arcybiskupa Rysia.

Tę szczególną liturgię wielkanocnej niedzieli transmitowano w lokalnych mediach oraz na kanale Archidiecezji Łódzkiej w serwisie Youtube. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ mok/

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.