Śrem: Kultura w czasach zarazy, czyli “ŚOK jest teraz online”

Od połowy marca br. nie tylko Śrem, ale cały świat uczy się żyć w nowej rzeczywistości. Staramy poradzić sobie w tym nie łatwym dla każdego czasie, a przecież życie musi płynąć dalej.

Całe życie to przecież nie koronawirus… Miasta, czy świata nie można zatrzymać na chwilę… Dlatego mimo zamknięcia wielu instytucji kulturalnych dla swoich klientów, one wciąż działają i proponują ciekawe propozycję w wersji zdalnej.

Jak w obecnej sytuacji funkcjonuje Śremski Ośrodek Kultury, który musiał wiele imprez, spotkań, zajęć odwołać, a przede wszystkim zamknąć Kinoteatr “Słonko” zapytaliśmy Panią dyrektor Anne Szmyt-Baranowską: W obecnej sytuacji, pomimo, że budynek Ośrodka Kultury i Kinoteatru “Słonko” zostały zamknięte dla klientów, serce tych miejsc bije nadal. Ekipa ŚOK prężnie działa, przekazując codziennie w systemie online garść ciekawostek.

Od zajęć z instruktorami, słuchaniem lokalnych artystów, kolorowaniem Śremu, aż po nowości kinowe. Każdego dnia staramy się artystycznie wspierać naszych mieszkańców i jednocześnie rozwijać ich kreatywność. – wylicza dyrektorka ŚOK.

Oczywiście wszystkie informacje dostępne na profilach Śremskiego Ośrodka Kultury oraz Kinoteatru “Słonko”.

Niebawem mamy miesiąc kwiecień w kalendarzu, więc musieliśmy zapytać o największą imprezę miasta, czyli Dni Śremu.

Co do tegorocznych Dni Śremu, to jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji związanej ze zgłoszeniem imprezy masowej. Kompletny wniosek z załącznikami zostanie złożony do Urzędu Miejskiego w maju. A co będzie dalej? Czy uda nam się zrealizować założenia i pomysły wdrożyć w życie? Czas pokaże!

Na zakończenie możemy chyba powtórzyć, że “Czas pokaże!” co będzie dalej. A zmieniając troszkę ulubione hasło Pani dyrektor “ŚOK… JEST TERAZ ONLINE”.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.