Premier: podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do świąt Wielkanocnych

£ódŸ, 20.03.2020. Koronawirus w Polsce. Transmisja konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego (L) i ministra zdrowia £ukasza Szumowskiego (P) z KPRM w Warszawie, 20 bm. Na konferencji prasowej podano, ¿e w Polsce wprowadzono stan epidemii. Konferencje prasowe organizowane w KPRM dotycz¹ce dzia³añ rz¹du w zwi¹zku z koronawirusem odbywaj¹ siê bez stacjonarnego udzia³u mediów. (mr) PAP/Grzegorz Micha³owski
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiejnocy; to trudna decyzja, ale potrzebna, żeby nie doszło do rozprzestrzeniania się koronawirusa – poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

“Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiejnocy. To trudna decyzja, ale ważna i potrzebna, żeby nie doszło do bardzo szerokiego rozprzestrzeniania się koronawirusa” – przekazał na konferencji prasowej szef rządu.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019-2020 przerwa w nauce z okazji Świąt Wielkanocnych ma potrwać od 9 do 14 kwietnia.

Wcześniej zgodnie z decyzją rządu wszystkie placówki oświatowe w kraju miały być zamknięte do 25 marca. To oznacza, że nie odbywają się w nich zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, z wyjątkiem m.in. tych w podmiotach leczniczych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych. Nauczyciele mają być w gotowości do pracy. MEN zaleca, by prowadzili z uczniami zajęcia zdalnie.

Zawieszenie zajęć dotyczy też żłobków, klubów dziecięcych i uczelni. Wprowadzono je w ze względu na bezpieczeństwo, ma to związek ze wzrostem ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz zidentyfikowanymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

One Response

  1. Zdalne nauczanie, to dlaczego jak strajkowali tego nie było tylko lecieli jak szaleni później że oceny były bardzo kiepskie….i to się liczy. Weźcie wkoncu otwórzcie oczy..

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: