Dzień Patrona w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie

Zgodnie ze szkolną tradycją 3 marca Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie świętował Dzień Patrona. Podczas Święta Szkoły przypomniano sylwetkę patrona – wybitnego polityka, męża stanu, przedsiębiorcy i gospodarza stolicy Wielkopolski.

Uczniowie spotkali się w szkolnej sali gimnastycznej, by w uroczystej atmosferze oddać hołd swemu patronowi. W towarzystwie szkolnego sztandaru zabrzmiały takty hymnu polskiego. Prowadząca uroczystość Alicja Glapiak przypomniała biografię Cyryla Ratajskiego, a dyrektor szkoły Piotr Karliński zachęcał do refleksji nad tym, jakim wzorem dla współczesnego młodego człowieka może być patron.

W części artystycznej Aleksandra Kicińska i Dominika Sobczyk przeniosły zgromadzonych do salonu z okresu dwudziestolecia międzywojennego wcielając się w rolę małżonki Ratajskiego i jej przyjaciółki „plotkowały” o Cyrylu. Kinga Kubska, Weronika Mulkowska, Maria Mencel i Wiktoria Bukowiecka zadbały o muzyczną oprawę tego spotkania.

Doroczne spotkanie w dniu urodzin Cyryla Ratajskiego jest okazją do chwili zadumy nad pojęciami gospodarność, przedsiębiorczość, ale także patriotyzm. Postać Cyryla Ratajskiego wpisała się w historię naszego regionu bardzo wyraźnie.

Materiał dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.