Dzieci w szkole
||

Burmistrz Śremu apeluje do dzieci, aby w okresie odwołania lekcji spędzały czas w domu

Burmistrz Śremu Adam Lewandowski zaapelował do dzieci, aby w okresie odwołania lekcji spędzały czas w domu i nie spotykały się z kolegami. Poinformował również, że terminy rekrutacji do szkół i przedszkoli pozostają bez zmian.

Szanowni Państwo,
Informuję o sytuacji w gminie Śrem:

Apeluję, by dzieci w okresie odwołania lekcji spędzały czas w domu i nie spotykały się z kolegami. Odwołanie zajęć w placówkach opiekuńczo-edukacyjnych spowodowane jest właśnie po to, by unikać skupisk ludzi. Straż Miejska podczas patroli zwraca uwagę, by nie gromadzić się w grupach. Ponadto nauczyciele przesyłają lekcje i zadania elektronicznie, m.in. przez idziennik.

Terminy rekrutacji do szkół i przedszkoli pozostają bez zmian. Zgodnie z harmonogramem naboru do dnia 24 marca br. sekretariaty przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Śrem będą otwarte dla rodziców od 7:00 do 15:00.

Od dzisiaj zamknięty jest obiekt Śremskiego Sportu.

Ustanowiono specjalne poradnictwo psychologiczne dla osób poddanych kwarantannie pod nr tel. 535 778 434.

Osoby starsze wymagające pomocy w codziennych sprawach związanych mogą kontaktować się z OPS pod nr tel. 664 179 076.

Proszę o ograniczenie wizyt w instytucjach publicznych. Zachęcam do korzystania z e-administracji oraz kontaktu telefonicznego i mailowego.

Przypominam, że w przypadku podejrzenia zakażeniem koronawirusem należy zadzwonić do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (Sanepidu) w Śremie pod nr tel. 502 483 830. Proszę nie kierować się do szpitala czy przychodni.

Informacje o bieżącej sytuacji będą publikowane na srem.pl.

Proszę o pozostanie w domach, jeżeli jest to możliwe.

Adam Lewandowski
Burmistrz Śremu

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.