Upadłość konsumencka – jakie warunki?

Upadłość konsumencka - jakie warunki?
Upadłość konsumencka - jakie warunki?
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Każda osoba, która wpadła w poważne zadłużenie wie jak poważnym jest to problemem.

Kontakty z windykatorami, które często nie są przyjemne, zajęcie wynagrodzenia lub majątku przez komornika – wszystko to sprawia, że osoby zadłużone często popadają w depresję i nie widzą żadnego wyjścia z sytuacji.
Tymczasem ono istnieje. Jest nim upadłość konsumencka. To rozwiązanie, dzięki któremu możemy skutecznie uwolnić się od długów. Niestety, nie jest ono dla każdego. Sprawdźmy więc jakie warunki należy spełnić by móc ogłosić upadłość. 

Czym jest upadłość konsumencka? 

Mówiąc najprościej, upadłość konsumencka to procedura, która ma na celu przeprowadzenie postępowania upadłościowego w odniesieniu do osoby prywatnej. Polega ono na spieniężeniu jej majątku w celu uregulowania zadłużenia u wierzycieli. Dłużnik reguluje swoje zobowiązania na tyle, na ile jest to możliwe. Pozostała ich część zostaje umorzona. 

Jakie warunki należy spełnić?

Nie da się ukryć, że upadłość konsumencka nie jest rozwiązaniem, z którego mogą skorzystać wszystkie osoby zadłużone. Jeśli do problemu niewypłacalności doszło z naszej winy, co oznacza między innymi rażące niedbalstwo przy spłacaniu zobowiązań, umyślne zaciąganie coraz to nowszych pożyczek i kredytów oraz popełnienie przestępstwa, za które spotkała nas kara finansowa sąd może oddalić wniosek o upadłość konsumencką. 

Dlaczego warto?

Choć przejście przez procedurę upadłości konsumenckiej może wydawać się trudnym zadaniem tak naprawdę dla wielu osób jest to jedyna szansa na to, by choć częściowo spłacić swoje zadłużenie i zacząć bez zobowiązań i problemów od nowa gromadzić swój majątek. To szansa na odzyskanie spokoju i stabilizacji życiowej.

Podsumowując, osoby, które zmagają się z problemem zadłużenia, którego nie są w stanie spłacić, a które spełniają warunki dotyczące upadłości konsumenckiej powinny zastanowić się nad skorzystaniem z tej możliwości i uwolnienia się od problemów. Więcej informacji na temat tego jak to zrobić znajdziemy na stronie internetowej https://kancelaria-slaski.pl/klient-indywidualny/upadlosc-konsumencka/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.