Książki: Izabela M. Krasińska “Aniela” / Daniel C. Taylor “Yeti” [KONKURS]

Styczeń w kalendarzu, więc przydałby się gorący konkurs książkowy na zimowe wieczory… Miesiąc się zgadza, ciekawe propozycje czytelnicze mamy, ale te zimowe wieczory takie troszkę ciepłe…

Izabela Maria Krasińska z miłości do swojego muzycznego idola (Garou) nauczyła się francuskiego, co zaowocowało wieloma szczęśliwymi zdarzeniami w jej życiu. Uwielbia koty, Imagine Dragons oraz kino studyjne. Wychowała się (dosłownie) w bibliotece, co znacząco wpłynęło na jej życiowe decyzje. W 2016 roku zadebiutowała powieścią “Pod skrzydłami miłości”. Do napisania książki zainspirowała ją… piosenka Heaven’s Table oczywiście z repertuaru Garou. Resztę dośpiewała sobie sama.

“ANIELA. SAGA: MATKI I CÓRKI”

Poruszająca opowieść o ludzkich losach.

Aniela miała trudne dzieciństwo i nie zaznała wiele miłości. Gdy spotyka Adama, decyduje się związać z nim swoją przyszłość. Razem próbują ułożyć życie swojej rodziny w trudnych, wojennych czasach. Gdy życie stawia przed Anielą kolejne wyzwania, kobieta zmuszona jest znaleźć w sobie siłę, która pozwoli jej pokonać przeszkody i przezwyciężyć wszystkie problemy.

Czy Aniela zapewni szczęśliwą przyszłość sobie i swojej rodzinie? Jak potoczą się jej dalsze losy w okrutnej rzeczywistości?

Miłość i nienawiść, życie i śmierć, rozpacz i siła. Małe radości i lęk o przyszłość rodziny. To wszystko składa się na poruszającą sagę rodzinną.

Izabela M. Krasińska "Aniela"

Daniel C. Taylor spędził dzieciństwo w Himalajach. Od czterech dziesięcioleci jest zaangażowany w zmiany społeczne i ochronę przyrody na całym świecie, m.in. jest współzałożycielem i kierownikiem The Mountain Institute oraz inicjatorem jego globalnych programów. W 1985 roku prowadził zespół naukowców tworzących Park Narodowy Makalu – Barun w Nepalu, później współzakładał Narodowy Rezerwat Przyrody Czomolungma (Mount Everest), Park Narodowy Mokradeł Lhasa i Rezerwat Przyrody Czterech Wielkich Rzek w Chinach.

“YETI. JAK POSZUKIWANIA LEGENDARNEGO CZŁOWIEKA ŚNIEGU URATOWAŁY HIMALAJE”

Co zrobię z Yeti, kiedy już go znajdę? Powinienem umieścić go w ZOO, ugościć w swoim domu, a może zamknąć w muzeum?

Daniel C. Taylor przez niemal 60 lat badań zadawał sobie te pytania. Doprowadziły go do wyjaśnienia zagadki legendarnego człowieka śniegu.

Badacz znalazł odpowiedź w dolinie Barun – najbardziej dzikiej dżungli Nepalu, miejscu, gdzie w duchu idei Thoreau człowiek żyje w harmonii z naturą, korzystając z jej darów i otaczając ochroną. Dzięki determinacji i zaangażowaniu Taylora, w Himalajach utwo­rzono kilka parków narodowych i krajobrazowych, wytyczono także największy w Azji obszar chroniony.

Poszukiwania Yeti dały początek nowym sposobom dbania o naj­bardziej zagrożone rejony naszej planety, a jednocześnie przyniosły rozwiązanie odwiecznego dylematu: kim (lub czym) tak naprawdę jest Yeti – fascynującym zwierzęciem człekopodobnym czy może symbolem czegoś głębszego, co drzemie w każdym z nas?

Daniel C. Taylor "Yeti"

Zainteresowała Ciebie któraś propozycja? Chcesz poznać poruszającą opowieść o ludzkich losach? A może ruszyć tropem legendarnej “wielkiej stopy”?

KONKURS !!!

Mamy dla WAS obie książkę 🙂

Wystarczy napisać NAM którą książkę (“Aniela”, czy “Yeti”) chcielibyście wygrać 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do poniedziałku, 20 stycznia br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku naszsrem.pl, facebook Nasz Kórnik, twitterze naszsrem.pl, grupie Forum Mieszkańców Śremu, a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

 

Wygrywają następujące osoby:

(osoby, które wygrały zgodziły się na publikacje poniższych grafik)

 

 

 

 

 

 

 

 

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl

Izabela M. Krasińska “Aniela. Sama: Matki i córki”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/matki-i-corki-aniela/

Daniel C. Taylor “Yeti. Jak poszukiwania legendarnego człowieka śniegu uratowały Himalaje”: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/704/yeti-jak-poszukiwania-legendarnego-czlowieka-sniegu-uratowaly-himalaje.html

 

Regulamin konkursów:

regulamin_konkursow_ksiazkowych_naszsrem

Organizator konkursu informuje, że dane osobowe Uczestników przekazane Organizatorowi będą przetwarzane w szczególności celem:

  1. realizacji konkursu,
  2. wyłonienia zwycięzców konkursu,
  3. wydania nagród,
  4. kontaktu ze zwycięzcami konkursu, celem powiadomienia ich o wygranej.

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Podobne wpisy

8 komentarzy

  1. Chciałbym wygrać ” Yeti. Jak poszukiwania legendarnego człowieka śniegu uratowały Himalaje ”. Dlaczego książka powinna trafić do mnie ? Ponieważ interesuje mnie kwestia ochrony klimatu, jak również książki o tematyce podróżniczej. Poza tym miło będzie poczytać coś w tym mroźny klimacie 😀

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.