Jak łatwo i tanio przesłać pieniądze do UK?

Jak łatwo i tanio przesłać pieniądze do UK?
Jak łatwo i tanio przesłać pieniądze do UK?
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Przelewy do UK wiążą się zwykle z płaceniem za zakupy w sklepach internetowych, wysyłaniem pieniędzy brytyjskim kontrahentom czy transferowaniem oszczędności przy wyprowadzce na Wyspy. Polacy mogą zlecać przekazy zagraniczne również z wielu innych powodów, dlatego też stale szukają sposobów na łatwe i niedrogie przesyłanie środków. Warto poznać zalety i wady różnych rozwiązań i sprawdzić, które okaże się najlepsze.

Przelew bankowy

Standardowym sposobem na wysyłkę pieniędzy do UK jest przekaz bankowy. Można skorzystać z dwóch rozwiązań. Tańszym jest przelew SEPA. Kosztuje on od 4 do 20 złotych. Trzeba jednak wiedzieć, że można zlecić go wyłącznie w euro. Taki przelew do Wielkiej Brytanii wysyła się więc na konto prowadzone w tej walucie i zamienia się ją na miejscu na funty. Jeżeli natomiast chce się zlecić przekaz w funtach, należy skorzystać z operacji w systemie SWIFT. Wówczas ponosi się znacznie wyższą opłatę, obliczaną procentowo od wartości przelewu. Za taki przekaz zapłaci się więc od 20 do nawet kilkuset złotych.

Przelew do Anglii zlecony poprzez bank wiąże się też z koniecznością poniesienia kosztu przewalutowania. Tradycyjne instytucje finansowe stosują własne kursy walut zawyżone względem rynkowych, co stanowi poważną wadę przekazów tego typu. Zaletą przelewów bankowych jest z kolei prostota ich wysyłki oraz przyzwoity czas realizacji.

Przekazy w firmach pośredniczących

Równie łatwe, jak zlecenie przelewu w banku, jest wysłanie pieniędzy poprzez firmę pośredniczącą. Można zrobić to z dowolnego miejsca i o najdogodniejszej porze. Wystarczy dostęp do internetu. Rejestracja do systemu nie zajmuje dużo czasu, a zlecenie przekazu nie sprawia problemu. Firmy pośredniczące oferują znacznie korzystniejsze kursy walut niż banki. Ponadto opłaty za przekazy są bardzo niskie. Na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-do-uk za przelewy do UK nie płaci się wcale, o ile wybierze się tryb standardowy. Wówczas pieniądze trafią do odbiorcy w jeden dzień roboczy. W opcji przyspieszonej środki mogą zasilić wskazane konto nawet w 10 minut.

PayPal

Kolejnym prostym sposobem na wysyłkę pieniędzy do Wielkiej Brytanii jest korzystanie z PayPal, o ile odbiorca posiada konto w tym systemie. Wystarczy wpłacić środki na swój rachunek, podać e-mail danej osoby i kwotę przelewu. Odbiorca otrzyma wiadomość z potwierdzeniem operacji. Trzeba jednak wiedzieć, że wypłata pieniędzy z konta PayPal na konto bankowe bywa czasochłonna. Ponadto korzystanie z tego systemu niekoniecznie się opłaca. Za międzynarodowe transfery pobierana jest opłata od 0,09% do 3,3% całej sumy. Ponadto dolicza się do tego koszt przewalutowania.

Najłatwiejszym i najtańszym sposobem na to, by wysłać przelew do Wielkiej Brytanii, jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej w przekazach. Tacy operatorzy pobierają niskie opłaty za realizację transakcji i proponują atrakcyjne kursy walut. Co ważne, niektóre firmy obsługują przelewy do UK zupełnie za darmo. Środki trafiają do odbiorcy szybko, a zlecenie przekazu okazuje się bardzo proste. Jeżeli zamierza się wysłać przelew do Anglii, Szkocji czy Walii, bez wątpienia warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Jedna odpowiedź

  1. Polecam Bitcoin BTC Litecoin LTC tani koszt przesyłu wartości i działa 24/7 kasa z portfela na portfel w ciągu 5min Be Your Own Bank

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: