Jaki wózek widłowy wybrać do magazynu? Pojazdy Still i innych marek, kupowanie i wynajmowanie

Jaki wózek widłowy wybrać do magazynu? Pojazdy Still i innych marek, kupowanie i wynajmowanie
Jaki wózek widłowy wybrać do magazynu? Pojazdy Still i innych marek, kupowanie i wynajmowanie
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Wózki widłowe, elektryczne i spalinowe to poważne decyzje zakupowe. Podczas wyboru najlepszego urządzenia należy zwrócić uwagę na szereg różnych czynników. Warto również znać podstawowe rodzaje wózków i różnice między nimi. Ciekawą alternatywą względem zakupu jest wynajem sprzętu.

Rola producenta przy wyborze wózka widłowego

Wbrew pozorom marka produktu nie powinna być bagatelizowana. Wózki widłowe takich producentów jak np. Still czy innych dużych firm mają pewną przewagę nad konkurencją. Z reguły są to przedsiębiorstwa, które w produkowaniu wózków widłowych mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie. Ich produkty mogą być przez to bardziej innowacyjne technologicznie, jak i niezastąpione pod względem braku awaryjności. Większy producent to często także możliwość płatności ratalnej. Z drugiej strony znana marka to zwykle nieco wyższa cena, dlatego zawsze warto negocjować koszty i szukać czasowych promocji.

Jaki wózek widłowy wybrać do magazynu?

Obecnie wyróżnić można bardzo wiele rodzajów wózków widłowych. Jedne lepiej sprawdzają się w transporcie towarów, inne w składowaniu w systemach regałowych. Niektóre mogą poruszać się po bardzo wąskich korytarzach, inne natomiast zajmują więcej miejsca, ale są wytrzymalsze. Wybór wózka widłowego z pewnością nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać.

Choć trudno w jednym miejscu opisać wszystkie rodzaje tego typu urządzeń, warto przede wszystkim rozgraniczyć ich typy pod względem sposobu zasilania. Wózki widłowe spalinowe to ciężkie i masywne produkty, które bardzo dobrze radzą sobie w pracach na zewnątrz. Emisja spalin w środku magazynu źle wpływa na zdrowie pracowników i – według analiz – nieznacznie obniża efektywność ich pracy. Wózki tego rodzaju nie mogą być jednak używane w chłodniach. Z rozwiązaniem problemu przychodzą maszyny akumulatorowe. Niemniej ich wadą jest konieczność zmieniania baterii, co w przypadku ciągłej pracy odbywać się będzie co mniej więcej osiem godzin. Trzecim rodzajem pojazdów są wózki widłowe ręczne. Urządzenie sterowane manualnie nie jest w stanie udźwignąć bardzo ciężkich towarów, ale swoje wady nadrabia poprzez wysoki stopień zwrotności.

Zakup czy wynajem wózka widłowego?

Wynajem pojazdów magazynowych to stosunkowo nowa opcja, którą znane marki oferują wraz z nieodpłatnym, bieżącym serwisowaniem. Wszelkie naprawy, których konieczność powstała za sprawą standardowego użytkowania, również mogą odbywać się na koszt wynajmującego. Z tych powodów opcja ta staje się coraz popularniejsza. Z drugiej jednak strony, jeżeli firma posiada odpowiedni kapitał i bezpieczną pozycję, warto zastanowić nad zakupem. Własne wózki widłowe przedsiębiorstwo może zamortyzować podatkowo.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.