|

Grupa SPEED, kontra piraci drogowi na śremskich drogach [VIDEO]

Policjanci z grupy SPEED na drogach powiatu śremskiego namierzyli kolejnych sprawców wykroczeń w ruchu drogowym. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Funkcjonariusze specgrupy zapowiadają dalsze zdecydowane działania, aby ukrócić karygodne zachowania na drogach, które mogą być przyczynami tragedii.

Przypomnijmy, że grupa “SPEED” została powołana, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drogach całego garnizonu wielkopolskiego. Tworzy ją zespół policjantów drogówki, którzy są doświadczonymi i profesjonalnymi kierowcami. To specjaliści w ściganiu piratów drogowych, którzy potrafią skutecznie i jednocześnie bezpiecznie eliminować z drogi zagrażających innym kierowców.

Do zadań zespołu należy nie tylko dyscyplinowanie pędzących piratów drogowych. Mundurowi zajmują się także kierującymi, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, jak na przykład nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niewłaściwe wyprzedzanie.

W ciągu minionych tygodni policjanci specgrupy wielokrotnie dyscyplinowali nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Między innymi zatrzymali do kontroli drogowej sprawczynię wykroczenia, do którego doszło 31 października, o godz. 14.47, w Śremie na skrzyżowaniu ul. Zamenhofa z ul. Powstańców Wielkopolskich. Tam kierująca mazdą, 56-letnia mieszkanka Czmonia, stworzyła zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie ustępując pierwszeństwa przejazdu kierującemu radiowozem. Na szczęście nie doszło do kolizji. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 200 złotych i 6 pkt. karnymi.

Ponadto 12 listopada, około godz. 18.35, mundurowi kontrolowali kierującego Fiatem Ducato. 26-letni mieszkaniec Śremu, poruszając się w niekorzystnych warunkach drogowych, na mokrej nawierzchni, najpierw nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, a później wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Został ukarany mandatami na łączną kwotę 500 złotych i 11 pkt. karnymi.

video: KPP Śrem

Z danych Komendy Głównej Policji jednoznacznie wynika, że główną przyczyną wypadków drogowych w Polsce w 2018 roku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Druga główna przyczyna wypadków to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Wśród głównych przyczyn na szóstym miejscu było nieprawidłowe wyprzedzanie.

Policjanci z zespołu SPEED zapowiadają dalsze zdecydowane działania, aby ukrócić karygodne zachowania na drogach, które mogą być przyczynami tragedii.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.