Policja
|

Bezpieczne Boże Narodzenie na śremskich drogach, ale…

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie podsumowali akcję „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Od 24 do 29 grudnia na terenie powiatu śremskiego doszło jedynie do pięciu zdarzeń w ruchu drogowym, ale dla funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo na drogach był to pracowity czas.

Od 24 do 29 grudnia br. śremscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”.

W sumie, w ramach akcji, funkcjonariusze drogówki dokładnie 233 kierujących poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście nie ujawnili kierowcy „na podwójnym gazie”. Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez kierujących jest niezmiennie przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Na 45 ujawnionych wykroczeń aż 32 dotyczyły właśnie zbyt szybkiej jazdy.

Przez sześć dni, na terenie powiatu śremskiego, doszło jedynie do pięciu, w większości drobnych, zdarzeń drogowych. Jedno z udziałem nietrzeźwego pieszego, który poruszał się po niewłaściwej stronie drogi i był praktycznie niewidoczny dla kierujących, z uwagi na brak odblasków. Do tego zdarzenia doszło 26 grudnia nad ranem, około godz. 03.35, w miejscowości Psarskie. Z ustaleń policjantów wynika, że pieszy, 28 -letni mieszkaniec Śremu, na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi idąc po niewłaściwej, prawej stronie jezdni został uderzony przez jadący w tym samym kierunku, czyli od strony Manieczek, samochód marki Mercedes, którym kierowała 47-letnia śremianka. Okazało się, że pieszy był też nietrzeźwy. Miał półtora promila alkoholu w organizmie i z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierująca mercedesem była trzeźwa. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą obecnie policjanci z Wydziału Kryminalnego.

Ku przestrodze podajemy także informację o zdarzeniu, do którego doszło 25 grudnia br. Z ustaleń policjantów wynika, że około godz. 20.20 w Pyszącej pasażer volvo, 32-letni śremianin, wyskoczył z jadącego samochodu na jezdnię. Mężczyzna najpierw zataczając się ruszył w kierunku drugiej strony jezdni. Jednak przed dotarciem do pobocza cofnął się i wtargnął pod nadjeżdżającego opla, którym kierował 64-letni mieszkaniec Śremu. Kierujący oplem był trzeźwy. Na szczęście 32-latek doznał drobnych obrażeń, pobrano od niego krew do badań. Wiele wskazuje jednak na to, że mężczyzna był nietrzeźwy i pokłócił się z żoną, która prowadziła auto. Do podobnego zdarzenia doszło dzień przed Wigilią, 23 grudnia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na drodze relacji Chwałkowo Kościelne – Kołacin pasażer BMW, mieszkaniec gminy Książ Wlkp., będąc w stanie nietrzeźwości pokłócił się z partnerką prowadząca to auto i w emocjach wyskoczył z pojazdu. Ten mężczyzna nie wtargnął pod inny samochód, ale oczywiście w wyniku upadku doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.


UWAGA! – Jeżeli będziesz kierowcą po sylwestrowej imprezie, to koniecznie baw się bez alkoholu! Przypominamy, że nieodpłatnie możemy zbadać swój stan trzeźwości w jednostkach Policji. Osoby, które będą  miały wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości zapraszamy również do Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.