Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie
|

Podsumowanie listopadowego długiego weekendu: Bez wypadków, ale z piratami drogowymi

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie podsumowali listopadowy, długi weekend. Przez cztery dni na terenie powiatu śremskiego doszło do jednej kolizji drogowej. Z pewnością duża w tym zasługa policjantów drogówki, którzy cały czas byli na posterunku – ujawnili 95 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 86 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Ponadto zatrzymali aż 8 uprawnień do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Od 8 do 11 listopada, czyli przez cztery dni na terenie powiatu śremskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do jednej kolizji. Powodem tego zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami i najechanie na tył poprzedzającego samochodu.

Można by rzecz, że u nas kierowcy wykazali się czujnością i rozwagą. Jednak na bilans tych wzmożonych działań w ruchu drogowym bez wątpienia pracowali też policjanci drogówki, którzy każdego dnia byli na posterunku i ujawnili 95 wykroczeń drogowych, w tym aż 86 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Niestety wielu kierowców wciąż pędzi i nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi w ciągu tych czterech dni zatrzymali aż 8 uprawnień do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali też 4 dowody rejestracyjne, w tym jeden za niewłaściwy stan techniczny pojazdu, a 3 w związku z brakiem aktualnych badań technicznych.

Na szczęście, na naszym terenie, nie odnotowaliśmy w tym czasie kierowców pod wpływem alkoholu.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.