Laser Tag w Śremie - będą gry turniejowe

Laser Tag w Śremie – będą gry turniejowe

W pierwszej połowie listopada (08.11) ukazała się informacja o starcie naborów do wielkopolskiego turnieju w grze Laser Tag. Wśród organizatorów wydarzenia znalazł się także Śrem, który jako jeden z trzech miast będzie przeprowadzał gry turniejowe. Oprócz Śremu są także Poznań i Września.

Czym jest Laser Tag?

Jest to gra drużynowa inaczej zwana paintballem laserowym. Zawiera w sobie wszystkie elementy gier militarnych takich jak Airsoft (ASG) lub tradycyjny paintball, z tą różnicą, że zawodnicy rywalizują między sobą poprzez wzajemną eliminację za pomocą wiązki światła. Do gry wykorzystywane są repliki karabinów oraz specjalnych opasek, które rejestrują każdy celnie oddany strzał.

Przebieg gry jest w całości rejestrowany przez sprzęt, a wyniki graczy są przedstawiane zawodnikom po zakończeniu spotkania. W rozgrywkach wykorzystywane są również dodatkowe urządzenia takie jak apteczki leczące zawodników oraz punkty kontrolne, które są głównym celem gry. Zadaniem graczy jest przejmować wyznaczone punkty i chronić je przed przejęciem drużyny przeciwnej przed upływem ustalonego czasu

.Tak w uproszeczeniu wygląda sama gra. Mieszkańcy Śremu już od ponad roku mogą aktywnie spędzać czas na arenie Laser Taga w Dystrykcie przy ulicy Staszica 4 (naprzeciwko basenu).

Widząc coraz większe zainteresowanie tą dyscypliną, powstała 6 miesięcy temu specjalna liga, dla osób które chciały regularnie przeprowadzać mecze i rozwijać swoje umiejętności strzeleckie i taktyczne. Tymczasem Dystrykt robi kolejny krok. Po spotkaniach z innymi właścicielami poligonów do Laser Taga wspólnie postanowili zorganizować wydarzenie na większą skalę.

W ten sposób powstał turniej Laser Cup, który będzie okazją zarówno dla nowych graczy chcących spróbować laserowej formy strzelania oraz tych bardziej doświadczonych, którzy szukają przeciwników poza granicami miasta. 8 listopada uruchomione zostały nabory do turnieju i będą trwały do 29 listopada.

Udział może wziąć każdy z okolic Śremu, Poznania i Wrześni, wystarczy zebrać drużynę 5 zawodników w wieku powyżej 16 lat. Następnie zapoznać się z zasadami turnieju, które dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.dystrykt.lt/lasercup2019.

Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje oraz formularz pozwalający zarejestrować drużynę. Turniej będzie trwał od początku grudnia aż do lutego. Do wygrania oczywiście będą nagrody o wartościach uzależnionych od osiągniętego wyniku w turnieju.

Organizatorzy gwarantują niezapomniane przeżycia, dużą dawkę adrenaliny i sportowej rywalizacji.”

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.