Akademia Piłkarska Warty Śrem ze złotą gwiazdką w programie certyfikacji szkółek PZPN

Akademia Piłkarska Warty Śrem ze złotą gwiazdką w programie certyfikacji szkółek PZPN

Akademia Piłkarska Warty Śrem otrzymała złotą gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek PZPN. Jak się okazuje, złotą gwiazdkę otrzymało jedynie 17% akademii piłkarskich w Polsce, które zgłosiły się do programu. Brawo Warta Śrem!

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

Wiosną 2019 roku wystartował program certyfikacji szkółek i akademii piłkarskich prowadzony przez PZPN. Jego nadrzędnymi celami są poprawa szkolenia dzieci i młodzieży, a także docenienie tych, którzy robią to w naszym kraju najlepiej.

Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną mogą mieć pewność, że akademia piłkarska spełnia standardy szkoleniowe. Jest również bezpieczna, a trenerzy mają kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Akademia piłkarska naturalnie zyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.